Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023 r.

 1. Dzisiaj trzydziesta niedziela w ciągu roku kościelnego. Rocznica poświęcenia kościoła własnego. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem i remontem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.
 2. Dzisiaj o 19:00, w par. św. Michała w Nowej Soli Akatyst ku czci MB. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe. W poniedziałek także zakończenie Różańca dla dzieci o 16:30 w Niedoradzu, w Otyniu o 17:30. W Bobrownikach i Zakęciu w poniedziałek i wtorek o 16:30. Podziękowania różańcowe dla dzieci z Zakęcia i Bobrownik będą 5 listopada na Mszach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie do MB.

 1. We wtorek zapraszamy na spotkanie ze świętymi – Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy od godz. 16:00, przy Sanktuarium: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału i przebranie się wyłącznie w stroje świętych, błogosławionych i aniołów. W planie Balu modlitwa, śpiew, smakołyki, rozdanie Oskarów – aniołów za najpiękniejsze stroje w różnych kategoriach wiekowych, konkurs wiedzy o świętych, i procesja. Prosimy o pomoc przez upieczenie placków, które można przynieść do Kawiarenki przed Balem.
 2. We wtorek Msza święta w Otyniu będzie o godz. 8:00 i nie będzie Mszy świętej w Bobrownikach.
 3. We środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem.

Tego dnia Msze Święte w Kociołach: w Otyniu i Zakęciu o godz. 8:00

 Msze Święte 1-go listopada na cmentarzach:

 • Niedoradz i Bobrowniki o godz. 10:00

 • Otyń w części nowej o godz. 11:00, starej (otyńskiej) o godz. 13:00

 • Nowej Soli na ul. Wandy o godz. 14:30

Ofiary zbierane na cmentarzach przeznaczone będą: w Niedoradzu na remont chodnika przy Kościele, w Bobrownikach na system klimatyzacji do Kaplicy, w Otyniu na remont drewnianych okien-witraży w Sanktuarium.

 1. W środę, 2. listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia modlimy się da dusze w czyśćcu cierpiące. Tego dnia Msze Święte: w Bobrownikach i Zakęciu o godz. 17:00, w Otyniu i Niedoradzu o godz. 18:00.
 2. Przez najbliższe tygodnie będziemy modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia, za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki będą według dat i godzin podanych na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Od 1. do 8. listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, danego dnia przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego: Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo. Przypominamy aby pamiętać o grobach osób zapomnianych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
 • Msza i adoracja z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, będzie 9 listopada.
 • W Piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią Świętą w Otyniu i Niedoradzu od 8:00.
 • Także w Piątek okazja do spowiedzi i adoracja w Niedoradzu od 16:15, a w Otyniu od godz. 17:15. Młodzież przychodzi do spowiedzi z indeksami. Po Mszach Świętych będą Wypominki i Droga Krzyżowa w intencji wynagradzającej za grzechy zgorszenia osób duchownych i świeckich.
 • W Sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu w sobotę od 10:15, różaniec i modlitwa wynagradzająca za grzechy i zniewagi Niepokalanemu Sercu NMP. Msza Święta ok. 11:00.
 1. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy o 11:00.
 2. Przyszła Niedziela jest Niedzielą Adoracyjną. Zmiana Tajemnic Różańcowych. W Niedoradzu po Mszy o 9:30 spotkanie dla Róż Różańcowych. W Bobrownikach spotkanie będzie 7.11, w Zakęciu 9.11.
 3. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy wielu łask Bożych.

Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej mszy świętej.