Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Wspólnoty

Żywy Różaniec

Żywy Różaniec jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy.

Modlitwa różańcowa, powszechnie znana i wielokrotnie polecana przez papieży, zyskała popularność dzięki wspólnotowej formie modlitwy, zainicjowanej przez Paulinę Jaricot w Lyonie w 1826 r. Założone przez nią Stowarzyszenie Żywego Różańca zatwierdził papież Grzegorz XVI konstytucją Benedicentes Domino w 1832 r. W Polsce praktyka Żywego Różańca stała się znana już pod koniec XIX wieku.

Na terenie Parafii mamy 9 Róż Różańcowych:

w Otyniu 4 Róże Różańcowe

w Niedoradzu 4 Róże Różańcowe

w Bobrownikach 1 Różę Różańcową

czytaj więcej

Parafialny Zespół Caritas

PZC to grupa wolontariuszy, która w sposób systematyczny i zorganizowany jest bezpośrednio zaangażowana w działalność charytatywną w parafii. Ich zadaniem jest realizowanie inicjatyw stawianych przez Caritas Naszej Diecezji oraz zadań pojawiających się w społeczności parafialnej. Wolontariusze PZC angażują się przede wszystkim w służbę chorym, ubogim, samotnym i niepełnosprawnym. Celem PZC jest zaspokajanie duchowych i materialnych potrzeb parafian wypływające z ewangelicznego przykazania miłości i mające na uwadze godność każdej osoby ludzkiej.

Do zadań PZC należy mobilizowanie innych parafian do czynnego realizowania przykazania miłości bliźniego i kultywowania parafialnych i rodzinnych zwyczajów charytatywnych.

strona internetowa: https://caritaszg.pl/chce-pomoc/wolontariat/

czytaj więcej

Liturgiczna Służba Ołtarza

Służba liturgiczna ołtarza to wspólnota pragnąca być blisko ołtarza, który jest symbolem Chrystusa, Jego ofiary i darów.

Liturgiczna Służba Ołtarza jest wspólnotą posługującą w czasie mszy świętych oraz innych nabożeństw. Jej głównym zadaniem jest pomoc celebrantowi w sprawowaniu liturgii.

“Liturgia bowiem, jak i zresztą Objawienie chrześcijańskie, ma wewnętrzny związek z pięknem: jest veritatis splendor, blaskiem prawdy”.

Benedykt XVI

Niezwykle ważne jest, by znaki czynione podczas liturgii były czytelne dla zgromadzenia wiernych. Dlatego też, służba liturgiczna dba o każdy gest i najdrobniejszy szczegół, które razem składają się w sens symboliczny i uwydatniają piękno złożoności liturgii.

Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty (godzina podana jest w ogłoszeniach duszpasterskich)

Do Liturgicznej Służby ołtarza, w każdym naszym kościele, należą Starsi i Młodsi mężczyźni, którzy włączają się w rozmaite posługi.

czytaj więcej

Zespół Ewangelizacyjny Syjon

Misją wspólnoty jest głoszenie Słowa Bożego, uwielbienie Boga i modlitwa wstawiennicza.

Zespół na bieżąco informuje o swoich spotkaniach, posługach i inicjatywach:

https://www.facebook.com/p/Wsp%C3%B3lnota-Ewangelizacyjna-SYJON-100063581360828/?paipv=0&eav=Afb8k7ZFAsj–wAa6zPeghEgK8KEEDTMuIBFjJZGazJYB-aAu6qQ4Fmt_w0vZyLo5Gs&_rdr

czytaj więcej

Inicjatywa Ewangelizacyjna MwK

Wspólnota Ewangelizacyjna Syjon, prowadzi inicjatywę Warsztatów i Ewangelizacji skierowaną do młodzieży.

Można napisać prośbę, zapytanie na email: mwk.syjon@gmail.com

O inicjatywie dowiemy się na Facebook Syjon:

https://www.facebook.com/p/Wsp%C3%B3lnota-Ewangelizacyjna-SYJON-100063581360828/?paipv=0&eav=Afb8k7ZFAsj–wAa6zPeghEgK8KEEDTMuIBFjJZGazJYB-aAu6qQ4Fmt_w0vZyLo5Gs&_rdr

Inicjatywę znajdziemy na Istagramie:

https://www.instagram.com/mwk.syjon

Oraz na Tiktok:

@mwk.syjon

 

czytaj więcej