Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 7.6.2026 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 7.6.2026 r.

  1. Dziś przypada dziesiąta niedziela w ciągu roku. Ponieważ mamy czerwiec oraz oktawę Bożego Ciała, zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych i procesjach Eucharystycznych do czwartku.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu:
  • W Otyniu dzisiaj po Mszy o 12:30, od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej, piątek i sobotę przed Mszą świętą
  • W Niedoradzu: dzisiaj po Mszy o 9:30, w poniedziałek, środę, czwartek po mszy przed procesją.
  • W Bobrownikach codziennie o 17:00, we wtorki po Mszy,
  • W Zakęciu codziennie o 16:30, w piątek po Mszy.
  1. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Strażakom OSP Otyń i Niedoradz, organistom, niosącym feretrony i sztandary, budowniczym ołtarzy.
  2. W środę o 18:00 w Sanktuarium spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania dla 7 kl. SP.
  3. W czwartek poświęcenie wianków i ziół leczniczych.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to także Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia w Zakęciu obchodzimy odpust kościoła filialnego. Serdecznie zapraszamy do Zakęcia na sumę odpustową o godz. 17:00.
  5. W sobotę przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy o zobowiązaniach, podjętych podczas rekolekcji, poświęcenia Osób i Rodzin przymierzu serc Najświętszego Seca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.
  6. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  7. Czerwca w ramach odpustu w Rokitnie odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży, na który szczególnie zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd, zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach naszej parafii.
  8. Czerwca zapraszamy do Rokitna na obchody centralnego odpustu diecezjalnego. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:00, a centralnym punktem będzie Msza o godz. 12:00 pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Nykiel Regens Penitencjarii Apostolskiej (zarządza najwyższym sądem Kościoła w Watykanie). Głównym akcentem tegorocznej uroczystości będzie upamiętnienie 80. rocznicy Aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej. W ramach odpustu odbędzie się także pielgrzymka Osób chorych i z niepełnosprawnością 18 czerwca.
  9. Jak co roku dzieci przystępujące do I Komunii świętej brały udział w akcji prowadzonej przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci: „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji”. Dzieci podzieliły się ze swoimi rówieśnikami w krajach misyjnych swoim darem materialnym, zebrano 927 zł.
  10. Nasza parafialna pielgrzymka do Klenicy będzie 1. lipca. Do naszej pielgrzymki dołączą pielgrzymi zdążający na Jasną Górę, by 2. lipca wyruszyć dalej na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
  11. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na KUL i Instytut w Zielonej Górze. Będzie także puszka na utrzymanie Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  12. Wspominamy w tym tygodniu w poniedziałek św. Jadwigę Króla, w czwartek św. Barnabę Ap.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.