Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 17.02.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.02.2024 r.

 1. Rozpoczął się czas (nie mylić z okresem liturgicznym) Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa do Niedzieli Trójcy Świętej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.
 2. Dzisiaj taca przeznaczona jest na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów.
 3. Nabożeństwa drogi krzyżowej:
 • Wtorek w Bobrownikach o 16:30
 • Czwartek w Zakęciu o 16:30
 • Piątek w Niedoradzu o 16:30, w Otyniu o 17:30.
 1. Rekolekcje szkolne będą w Otyniu od 26. do 28. lutego.
 2. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 10. marca i potrwają do 13. marca.
 3. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Niedoradzu wyjątkowo o 15:00, w Otyniu o 17:00, taca z Gorzkich żali przeznaczona na jałmużnę wielkopostną za udzielone w minionym roku dyspensy.
 4. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
 • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
 • za udział w drodze krzyżowej,
 • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
 • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 1. We czwartek, o 19:00 w Sanktuarium, spotkanie biblio-uwielbieniowe, pt. „Boża perspektywa”. W czasie spotkania modlić się będziemy o pokój w Ziemi Świętej. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją relację z Bogiem i ze Słowem Bożym.
 2. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, np. naszej Fundacji Blisko Domu lub Stowarzyszeniu Przyjaciół Sanktuarium. Informujemy także, że osoby, które wpłacały przez Internet, ofiary na remonty lub funkcjonowanie parafii, mogą odliczyć te ofiary od podatku dochodowego
 3. Przyszła niedziela Adoracyjna, w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 4. 9 marca w Sanktuarium odbędzie się wielkopostne czuwanie kobiet.
 5. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 6. W czwartek święto Poświęcenia Katedry Świętego Piotra na Watykanie.

 

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy dobrego tygodnia i wielu łask Bożych!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.