Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna, spotkania dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w Niedoradzu po Mszy o 11:00, w Otyniu po Mszy o 12:30. Zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Niedoradzu o 16:00, w Otyniu o 17:00, taca z Gorzkich żali przeznaczona na jałmużnę wielkopostną za udzielone w minionym roku dyspensy.
 3. Nabożeństwa drogi krzyżowej:
  • Wtorek w Bobrownikach o 16:30
  • Czwartek w Zakęciu o 16:30
  • Piątek w Niedoradzu o 16:30, w Otyniu o 17:30.
 1. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
  • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
  • za udział w drodze krzyżowej,
  • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
  • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 1. W poniedziałek, patronuje św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na adorację z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 3. W piątek nauki chrzcielne o 18:00 na plebanii.
 4. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o 10:00.
 5. W sobotę w Sanktuarium odbędzie się wielkopostne czuwanie kobiet. Temat spotkania: „Łuskanie kłosów, kobiecość pełna myśli”. Czuwanie rozpocznie się o godz. 16:00, a zakończy Eucharystia ok. 19:30. Spotkanie będzie prowadzić Wspólnota Ewangelizacyjna Syjon. Informacje na plakacie.
 6. W przyszłą Niedzielę spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, w Niedoradzu po Mszy o 11:00, w Otyniu po Mszy o godz. 12:30.
 7. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Proboszcz parafii Łacina-Poznań, ks. Radosław Rakowski. Nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach Świętych i Gorzkich Żalach. Rekolekcje porywają do 13. Marca. Plan rekolekcji na plakacie.
 8. marca Rada Kościelna w Niedoradzu będzie zbierać ofiary na nowy chodnik przy kościele.
 9. Drogi krzyżowe ulicami naszych miejscowości będą po Mszach w Bobrownikach 19.03, Zakęciu 21.03, Niedoradzu i Otyniu 22.03.
 10. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy dobrego tygodnia i wielu łask Bożych!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.

Intencje dla Róż Różańcowych:

Ogólna: Módlmy się, aby bogactwa świata stworzonego – jako cenny dar Boga dla ludzi – były chronione, dobrze wykorzystywane i dostępne dla wszystkich. A przez dar pokoju sprawiedliwie dzielone.

Misyjna: Módlmy się, aby osoby, które w różnych częściach świata ryzykują życie dla Ewangelii, zarażały Kościół swoją odwagą i swoim misyjnym zapałem.