Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia 28.04.2024 r.

Ogłoszenia 28.04.2024 r.

 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów.
 2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych podróży.
 3. W poniedziałek wspominamy św. Katarzynę Sieneńską patronkę Europy. Tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 4. 1-go maja o 14:00 w parafii pw. św. Józefa w Nowej Soli nasza młodzież otrzyma sakrament bierzmowania, polecamy naszą młodzież w modlitwie.
 5. W środę, wspominamy św. Józefa rzemieślnika oraz rozpoczynamy miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tym tygodniu:
 • W Otyniu w środę i w czwartek po Mszy świętej, piątek i sobotę przed Mszą
 • W Niedoradzu: w środę, piątek i sobotę przed Mszą
 • W Bobrownikach codziennie o 16:30, we wtorki po Mszy
 • W Zakęciu codziennie o 16:30, w czwartki po Mszy
 • W najbliższą niedzielę nabożeństwo będzie w ramach Adoracji na zakończenie Mszy świętej.

Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

 1. W czwartek przypada dzień flagi narodowej.
 2. W piątek, 3-go maja, przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte tego dnia będą:
 • W Bobrownikach i Zakęciu o 9:00
 • W Otyniu i w Niedoradzu o 11:00
 1. W czwartek Msza w Sanktuarium będzie o godz. 8:00, intencja mszalna będzie przeniesiona z 9 maja z godz. 8:00.
 2. Msza Święta i adoracja z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała będzie 9 maja o godz. 18:00!!!
 3. Odwiedziny chorych będą 10. maja.
 4. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi: w Niedoradzu i w Otyniu od 10:30.
 5. W Sobotę przypada pierwsza Sobota miesiąca. Msza Sanktuaryjna o godz. 11:00, wieczorem z okazji I Soboty miesiąca zapraszamy na pierwsze w tym roku, wieczorne czuwanie Fatimskie ku czci Niepokalanego Serca NMP. W programie: o 20.00 adoracja, 20.15 różaniec wynagradzający za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi, litania Loretańska, o 21.00 Apel Maryjny i nauka. Następnie procesja z figurą Maryi i Dzieciątka Jezus wokół Sanktuarium na zakończenie czuwania Msza Św. w int. wynagradzającej. O poprowadzenie różańca i niesienie figury prosimy parafian z Otynia. W następnych miesiącach prosimy o prowadzenie wieczornego czuwania: w czerwcu Niedoradz, w lipcu Bobrowniki, w sierpniu Zakęcie, we wrześniu Niedoradz, w październiku Otyń.
 6. W najbliższą niedzielę odbędzie się coroczna pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do WSD w Paradyżu, od godz. 11:00.
 7. Przyszła Niedziela jest niedzielą Adoracyjną, Zmiana Tajemnic Różańcowych.
 8. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 9. Przypominamy o dekanalnym kursie przedmałżeńskim, informacje na stronie i Facebooku naszej parafii.

 

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy błogosławionej Niedzieli i tygodnia!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.