4. czerwca AD. 2023. Uroczystość Trójcy Świętej
53331
post-template-default,single,single-post,postid-53331,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

4. czerwca AD. 2023. Uroczystość Trójcy Świętej

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. W Polce obchodzony jest dzisiaj dzień Dziękczynienia. Zbiórka do puszek na Centrum Budowy Opatrzności Bożej. Dzisiaj kończy się obowiązkowy czas przyjmowania komunii Świętej wielkanocnej.
2. Dzisiaj niedziela Adoracyjna, w Niedoradzu o godz. 11:00 i w Otyniu o godz. 12:30 odbędą się rocznice I Komunii Świętej.
3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa:
• W Otyniu: od poniedziałku do środy po Mszy świętej, w piątek i sobotę przed Mszą Świętą.
• W Niedoradzu: po Mszach świętych
• W Bobrownikach codziennie o 17:00, we wtorki po Mszy
• W Zakęciu codziennie o16:30, we czwartki po Mszy.
4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w Zakęciu i Bobrownikach (bez procesji) o godz. 8:00, w Otyniu i Niedoradzu o godz. 10:00. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołta-rzy:
• W Otyniu: 1 ołtarza przy Ratuszu: mieszkańców Zakęcia i Konradowa oraz najbliższych mieszkańców; 2 ołtarza przy krzyżu na ul. Kościuszki: rodzi-ców dzieci pierwszokomunijnych; 3 ołtarza koła Państwa Fabickich: mieszkańców Bobrownik oraz najbliższych mieszkańców; 4 ołtarza przy krzyżu misyjnym przy Sanktuarium: Róże Różańcowe i chętnych Parafian.
• W Niedoradzu: 1 ołtarza koło Państwa Wróblewskich: rodzice dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych; 2 ołtarza rodzice młodzieży bo bierzmowania (7 i 8 SP); 3 ołtarza koło Państwa Komarnickich Rada Kościelna i Sołecka, 4 ołtarza przy kościele Róże Różańcowe i chętni mieszkańcy.
Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary, tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Prosimy dziewczynki ze Szkół Podstawowych, o sypanie kwiatków. Dzieci komunijne zapraszamy w strojach komunijnych, Strażaków OSP o niesienie baldachimu. Pamiętajmy o dekoracji ulic, krzyży, kaplic i naszych domów.
5. Po Bożym Ciele rozpoczną się dni Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała. W tygodniu procesje będą po Mszach świętych, natomiast w niedzielę w Otyniu po Mszy o 12:30, w Niedoradzu po Mszy o 11:00, w Zakęciu i Bobrownikach po Mszy.
6. Ks. Biskup diecezjalny Tadeusz Lityński udziela dyspensy od 4 przykazania, w piątek –komunikat.
7. W poniedziałek wspominamy św. Bonifacego bpa i m.
8. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Instytut w Zielonej Górze.
9. W przyszłą niedzielę odbędą się diecezjalny Dzień Młodzieży, jest organizowany wyjazd dekanalny, prosimy do jutra zgłaszać chęć wyjazdu młodzieży.
10. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołówi złożone ofiary na kwiaty.
11. Są nowe numery tygodników katolickich Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
12. 17. Czerwca w Rokitnie odbędą się obchody centralne odpustu ku czci MB z Ro-kitna, serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania. Od piątku rozpoczniemy no-wennę ku czci MB z Rokitna.
13. 1. Lipca planujemy wyjazd autokarem na coroczną pielgrzymkę do Klenicy. W tym roku połączoną z 40-tą rocznicą wyruszenia pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wyjazd będzie o godz. 14:00; będzie możliwość przejścia pieszego z figurą od Bojadeł do Klenicy, o godz. 17:00 będzie Msza Święta, natomiast o godz. 20:00 koncert zespołu NiemaGotu. Powrót do Otynia po koncercie. Prosimy zgłaszać chęć wyjazdu autokarem w zakrystii.
14. 2.lipca w Klenicy, Mszą świętą o godz. 8:00, rozpocznie się 40. Piesza piel-grzymkaduszp. rolników, ks. Paweł zapraszawszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania. Można wesprzeć dzieło pielgrzymkowe swoją ofiarą, intencją, darem materialnym, które można przekazać ks. Pawłowi na pielgrzymkę.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymydobrego tygodnia opieki Maryi Królowej Pokoju!
Dziękujemy zaofiary złożone na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.

 

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz