22. Stycznia AD. 2023 III Niedziela Zwykła
post-template-default,single,single-post,postid-53331,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

22. Stycznia AD. 2023 III Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek napisał: „Ciągłe czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii pozwalają rozpoznać osoby należące do siebie nawza-jem. Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęco-ny Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musi-my pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”.
2. Msze święte w okresie kolędy:
• Poniedziałek Otyń i Niedoradz o 15:00
• Wtorek Otyń 8:00, Bobrowniki 15:00
• Środa Otyń i Niedoradz o 15:00
• Czwartek Otyń 8:00, Zakęcie 15:00
• Piątek Otyń i Niedoradz o 15:00
• Sobota Otyń 11:00, Niedoradz 17:00
3. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Kolędę rozpoczynamy w tygodniu od godz.: 16:00, a w sobotę od godz. 13:00. Tradycyjne będziemy rozdajemy koperty na utrzymanie WSD. Plan kolędy na ten tydzień:
• Poniedziałek Otyń ulice: Spółdzielcza, Rejtana, Kostyszyn, Rolna
• Wtorek Otyń Bloki: Chrobrego 17 A, B, C; Nowosolska 38 A, B, C; 40 A, B, C , ul, Nowosolska nr-y 34-36
• Środa Otyń ulice: Zamkowa, Mickiewicza, Sienkiewicza, Dworcowa, Nowa, Słowiańska
• Czwartek Otyń ulice: Moniuszki, Wierzbowa, Kościelna (zmiana)
• Piątek Otyń ulice: Lipowa, ks. Lisaka, ks. Szeremeta, Ma-linowa, Poziomkowa, Rynek od 1 do 10 (zmiana)
• Sobota
13:00 Otyń ulica: (zmiana) Rynek od 11 do końca, kolęda uzupełniająca
Każdego dnia kolęda jest dostosowana do możliwości odwiedzin duszpaster-skich, podane danego dnia ulice mogą się różnić kolejnością odwiedzin. Dzięku-jemy już dzisiaj za wszystkie ofiary kolędowe i na utrzymanie WSD. Prosimy zgłaszać telefonicznie lub w zakrystii rodziny na kolędę uzupełniającą.
4. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześci-jan. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.
5. W czwartek o 18:00, w sali sportowej w Szkole Podstawowej w Otyniu, od-będzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas 7 i 8 SP i chętnej mło-dzieży.
6. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty. W tym tygodniu rozbieramy szopki i dekoracje świąteczne.
7. Są nowe numery tygodników katolickich Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
8. Patroni tygodnia:
• Wtorek św. Franciszek Salezy
• Środa Nawrócenie św. Pawła
• Czwartek święci Tymoteusz i Tytus
• Sobota św. Tomasz z Akwinu
Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy dobrego tygodnia i wielu łask Bożych! Wszystkie Babcie i Dziadków otaczamy naszą modlitwą.
Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. W zeszłą niedzielę zebrano: w Zakęciu 343,95 zł; Bobrownikach 454,76 zł; Niedoradzu 944,50 zł; Otyniu 1775,67 zł. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.