Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2024 r.

  1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
  2. Komunikat w sprawie święceń diakonatu.
  3. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski.
  4. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje.
  5. Wspólnota ewangelizacyjna Syjon zaprasza młodzież na spotkanie w ramach projektu Młodzi w Kościele. Spotkanie odbędzie się w czwartek o 18:00 w Szkole Podstawowej w Otyniu. Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 7 i 8 SP spotkanie jest obowiązkowe. Na spotkanie zapraszamy także młodzież od 13. do 17. roku życia. W związku z tym spotkaniem nie będzie spotkania w Sanktuarium.
  6. W najbliższą sobotę odbędzie się piesza pielgrzymka powołaniowa z Paradyża do Rokitna. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
  7. Zapraszamy do Sanktuarium, na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od 17:15 i w sobotę od godz. 10:15.
  8. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów.

 

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy błogosławionej Niedzieli i tygodnia!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.