OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA ZWYKŁA, 07.02.2021r.
52855
post-template-default,single,single-post,postid-52855,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA ZWYKŁA, 07.02.2021r.

 1. Dziś jest V Niedziela zwykła, adoracyjna.
 2. Dzisiaj po mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
 3. Dziś  odbędą się spotkania z rodzicami dzieci do I Komunii św. z poświęceniem świec w Niedoradzu o godz. 11.00 i w Sanktuarium o godz. 12.30.
 4. W środę w Otyniu o godz. 19.00 nauki przed chrztem świętym.
 5. W czwartek wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes –  Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy w tym dniu na Eucharystię i modlitwy za chorych w Niedoradzu o godz. 17.00 i w Sanktuarium o godz. 18.00. Mieszkańców Zakęcia i Bobrownik zapraszamy na modlitwę do Sanktuarium. Dostosowując się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, zachęcamy do indywidualnego przyjmowanie sakramentu chorych z zachowanie zasad bezpieczeństwa, a nie jak to było do tej pory zbiorowo w czasie mszy świętej. Przez cały miesiąc luty będzie możliwości indywidualnego przyjęcia sakramentu chorych w kościele na prośbę osoby chorej. 
 6. W czwartek w Sanktuarium o godz. 19.00 będzie spotkanie uwielbieniowo – formacyjne dla wszystkich chcących pogłębić swoją  znajomość Pisma św. i więź z Panem Bogiem.
 7. W  piątek w Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 8. W sobotę w Sanktuarium o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zbiórka z ministrantami.
 9. Powracamy do spotkań z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Najbliższe spotkanie dla młodzieży z klas VIII i I szkół średnich w sobotę w Sanktuarium o godz. 11.00. Wszystkich obowiązują maseczki i zachowanie bezpiecznej odległości.
 10. W sobotę 13 lutego o godz. 18.00 w Sanktuarium będzie kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn z cyklu „Ponad Przeciętność”. Serdecznie zapraszamy.
 11. Przypominamy wiernych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie w naszych świątyniach.
 12. W tym tygodniu wspominamy: 10.02. – św. Scholastykę, dz.; 11.02. – NMP z Lourdes.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium, na zakup nowego nagłośnienia, za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby naszej parafii. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.

  Ks. Proboszcz
  kan.  Zbigniew Tartak
Intencje mszy świętych 7 – 14.02.2021r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.02.2021r.
godz. 8.00 + Maria Gołąb
godz. 12.30 W int. żony Beni, dzieci, wnuka o błog. Boże, opiekę Matki Bożej oraz o łaskę powrotu do zdrowia dla Dariusza

 

PONIEDZIAŁEK, 08.02.2021r.

godz. 18.00 o królowanie Chrystusa Króla w rodzinie Franciszka, Antoniny oraz wszystkich rodzinach naszej parafii

 

WTOREK, 09.02. 2021r.
godz.8.00 dzięk. – błag. w intencji rodziny Czaplickich

 

ŚRODA, 10.02.2021r.
godz. 18.00 w int. ofiarodawców i dobrodziejów naszego Sanktuarium o Boże błog. i opiekę M. B. Królowej Pokoju dla nich i ich rodzin oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych

 

CZWARTEK,  11.02. 2021r., NMP Z LOURDES, ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

godz. 18.00 ++ mąż Kazimierz, rodzice, teściowie i siostra Teresa

 

PIĄTEK, 12.02.2021r.
godz. 18.00 ++ rodzice: Anna i Tadeusz Stec

 

SOBOTA, 13.02.2021r. 
godz. 11.00 + Aleksander i zmarli z rodziny

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021r.
godz. 8.00 + Bogumiła (ona), Stanisław Marcinkowscy
godz. 12.30 ++ Jan Bilski, Franciszka (ona), siostra Barbara

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 7 – 14.02.2021r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA, 07.02.2021r.
godz. 9.30 ++ Emilia i Bogusław i ich rodzice
godz. 11.00 o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej dla wnucząt Marzenki i Franciszka – int. od dziadka Michała

 

PONIEDZIAŁEK, 08.02.2021r.

godz. 17.00  + Antoni Wasiak – int. od uczestników pogrzebu

 

ŚRODA, 10.02.2021r.
godz. 14.30 msza św. pogrzebowa śp. + Ryszard Więcek
godz. 17.00 + Teresa Glinka – int. od uczestników pogrzebu

 

CZWARTEK, 11.02.2021r., NMP Z LOURDES, ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
godz. 17.00 

 

PIĄTEK, 12.02.2021r.
godz. 17.00 

 

SOBOTA, 13.02.2021r. 
godz. 17.00

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.02.2021r.
godz. 9.30 + Mirosława Wołowiecka i ++ z rodz. Wołowieckich i Sergun
godz. 11.00 + Rozalia, Walenty, Jan Janik, Maria, Alojzy Brzeń

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz