OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.01.2021r.
52850
post-template-default,single,single-post,postid-52850,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.01.2021r.

 1. Dziś jest III Niedziela zwykła, ustanowiona przez papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Zachęcamy wszystkich wiernych do codziennej lektury słowa Bożego, z którego możemy czerpać mądrość i siłę.
 2. Dzisiaj po mszy św. jest zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 3. We wtorek w Gorzowie Wlkp. w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski o godz. 11.00 rozpocznie się msza św. żałobna za śp. biskupa Adama Dyczkowskiego i śp. biskupa Antoniego Stankiewicza. We wtorek w duchowej łączności z liturgią pogrzebową msza św. w naszym Sanktuarium o godz. 11.00 w intencji zmarłych biskupów oraz intencja parafialna. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, aby w ten sposób podziękować Bogu za dar posługi biskupiej w naszej diecezji bpa Adama i za posługę bpa Antoniego, który większość swojego życia spędził w Watykanie.
 4. W środę w Otyniu o godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna.
 5. W czwartek w Sanktuarium o godz. 19.00 będzie spotkanie uwielbieniowo – formacyjne dla wszystkich chcących pogłębić swoją  znajomość Pisma św. i więź z Panem Bogiem.
 6. W piątek w naszym Sanktuarium o godz. 18.00 będzie msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Z racji obostrzeń pandemicznych i ograniczonej liczby osób mogących być w kościele, prosimy o udział w transmisji mszy św. online w internecie przez stronę naszej parafii i Facebooka. 
 7. W tym tygodniu kończymy kolędę. W czwartek w Zakęciu o godz. 17.00 spotkanie kolędowe dla mieszkańców Konradowa i Osiedla nad Ochlą. W tym tygodniu zapraszamy na kolędę uzupełniającą: we wtorek mieszkańców Bobrownik o godz. 17.00, środę mieszkańców Niedoradza o godz. 17.00 i  Otynia o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i uczestniczyli w modlitwach za swoje rodziny.  Dziękujemy za ofiary złożone na „Seminarium Duchowne” i „Na Potrzeby Parafii”. Bóg zapłać!
 8. W parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli w dniach 5 – 7 lutego br odbywać się będą nauki przedmałżeńskie. Szczegóły i zapisy przez stronę parafii św. Antoniego w Nowej Soli. Ilość miejsc jest ograniczona.
 9. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o rozebranie w najbliższą sobotę dekoracji bożonarodzeniowej.
 10. W miniona niedzielę zebraliśmy na nowe nagłośnienie do naszego Sanktuarium: w Zakęciu –  224zł, w Bobrownikach –  272,50zł, w Niedoradzu –  746,30zł i w Otyniu –  1295,70zł i 2 Euro. Bóg zapłać!
 11. Przypominamy wiernych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie w naszych świątyniach.
 12. W tym tygodniu wspominamy: 25.01. – Nawrócenie św. Pawła Apostoła; 26.01 – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; 28.01.  – św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe naszego Sanktuarium, na zakup nowego nagłośnienia, za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby naszej parafii. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.
                                                                           

 Ks. Proboszcz kan.  Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych 24 – 31.01. 2021r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021r.
godz. 8.00 + Stanisława, Maria, Ludwik Petela
godz. 12.30 + Marian Gmurkowski – int. od żony i dzieci

 

PONIEDZIAŁEK, 25.01.2021r.

godz. 18.00 + Teresa

 

WTOREK, 26.01. 2021r.
godz.11.00 msza św. w int. śp. biskupa Adama Dyczkowskiego i śp. bpa Antoniego Stankiewicza
godz. 11.00 + Jan Ptak – int. od uczestników pogrzebu

 

ŚRODA, 27.01.2021r.
godz. 18.00 + mąż Kazimierz, rodzice, teściowie i siostra Teresa

 

CZWARTEK,  28.01. 2021r.

godz. 8.00 + Katarzyna Kołek – int. od uczestników pogrzebu

 

PIĄTEK, 29.01.2021r.
godz. 18.00 o Boże błog., opiekę Matki Bożej Królowej Pokoju w int. Ofiarodawców i Dobroczyńców Fundacji „Blisko Domu”

 

SOBOTA, 30.01.2021r. 
godz. 11.00 + ks. Bogdan Kusiak

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021r.
godz. 8.00 + Albert (29 rocz. śm.) oraz za wszystkich zmarłych z rodziny Szulików i Chmielowskich o łaskę nieba dla nich
godz. 12.30 + Antoś Grzesiak

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 24 – 31.01. 2021r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.01.2021r.
godz. 9.30 ++ Janina (25 rocz. śm.) oraz Czesław Tarach, Marianna, Stanisław Majewscy i zmarli z rodziny
godz. 11.00 + Stanisław Buchwald w kolejną rocz. śmierci

 

PONIEDZIAŁEK, 25.01.2021r.

godz. 17.00  

 

ŚRODA, 27.01.2021r.
godz. 17.00 + Teresa Glinka – int. od przyjaciół Ireny i Teresy Solskiej i rodziny Woźniak

 

PIĄTEK, 29.01.2021r.
godz. 17.00  + Krystyna Świech (4 rocz. śm.)

 

SOBOTA, 30.01.2021r. 
godz. 17.00 + Maria, Stanisław, Mirosław Kołakowscy

IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 31.01.2021r.
godz. 9.30 ++ Jadwiga, Stanisław Piotrowscy, Władysława (ona) i Władysław Trojanowscy
godz. 11.00 ++ Aniela, Michał, Włodzimiera Komarnickich, Zbigniew Stuligłowa

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz