OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.11.2020r. NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA
52822
post-template-default,single,single-post,postid-52822,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.11.2020r. NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Chrystusa Króla, która jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, radosny czas oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana.
  2. Dziś jest święto patronalne naszego Seminarium Duchownego, Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Taca jest przeznaczona na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
  3. Dzisiaj za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać łaskę odpustu.
  4. W środę w Otyniu o godz. 19.00 będzie katecheza przedchrzcielna.
  5. Trwa miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wypominkami modlimy się do końca listopada po mszy świętej. Zapraszamy do modlitwy. Przypominamy, że papież Franciszek rozszerzył możliwość uzyskiwania odpustów za zmarłych na cały miesiąc listopad.
  6. Mimo trudnego czasu pandemii zachęcamy wiernych do udziału we mszy św. w niedzielę lub w tygodniu, gdy w kościele jest mniejsza liczba osób. W świątyni zachowujemy obowiązujące środki sanitarne tj. zachowanie bezpiecznej odległości od siebie, maseczki na twarzy, dezynfekcja rąk. 
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na zakup nowego nagłośnienia do naszego Sanktuarium. Złożono: w Zakęciu 141zł, w Bobrownikach 225zł, w Niedoradzu 468zł i w Otyniu 945zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  8. W tym tygodniu wspominamy:  24.11. – Świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezb.  i Towarzyszy, prezb. (wsp. obow.)
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i potrzeby parafii. Wszystkich darczyńców i ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Królowej Pokoju. 

Ks. Proboszcz

Kan. Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych OTYŃ, 22 – 29.11. 2020r.

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.2020r.
godz. 8.00 + Krystyna Średnicka

godz. 12.30 + Kazimierz Zawalny – int. od Stowarzyszenia Przyjaciół Otynia

 

PONIEDZIAŁEK, 23.11.2020r. 

godz. 18.00 + Krystyna Szulewska – int. od uczestników pogrzebu

 

WTOREK, 24.11. 2020r.
godz. 8.00 w int. Ani o wszelkie potrzebne łaski, Boże błog. i opiekę Maryi

 


ŚRODA, 25.11.2020r.
godz. 18.00 W int. wynagradzająco – dziękczynnej z prośbą o przemianę serc w rodzinie za przyczyną Maryi Królowej Pokoju

 

CZWARTEK, 26.11. 2020r.

godz. 8.00 int. dziękczynna w 50 rocz. urodzin Pawła, z prośbą o opiekę M. B. Królowej Pokoju na każdy kolejny dzień

 

PIĄTEK, 27.11.2020r.
godz. 18.00  + Helena, Andrzej Głuchowscy i zmarli z rodziny

 

SOBOTA, 28.11.2020r.
godz. 11.00 w int. Amelii o Boże błog. i opiekę M. B. Królowej Pokoju

 

I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020r.
godz. 8.00 + Bronisława (ona), Józef Mieszkowicz i ich zmarli rodzice

godz. 12.30 + ks. Bogdana Kusiak

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 22 – 29.11. 2020r.

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA  –  22.11.2020r.
godz. 9.30 + Stanisław, Marek Głębocki
godz. 11.00 za zmarłych z rodziny Bulik, Jędrysiak, Chacińscy, Prosuł i Kopciuch

 

PONIEDZIAŁEK, 23.11.2020r.

godz. 17.00 + Jan i Romuald Średniccy

 

ŚRODA, 25.11.2020r.
godz.17.00 + Elżbieta Marcinkiewicz – int. od chrzestnicy Klaudii mężem i dziećmi z Zawoi

 

PIĄTEK, 27.11.2020r.
godz. 17.00  + Zbigniew Orłowski – int. od siostry Lucyny

 

SOBOTA, 28.11.2020r. 

godz. 17.00  + Kazimierz Dąbek – int. od uczestników pogrzebu

I NIEDZIELA ADWENTU  –  29.11.2020r.
godz. 9.30 + Joanna, Władysław, Jerzy Konik, Marianna, Franciszek Potęga
godz. 11.00 + Stanisław Olszewski

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz