OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.11.2020r. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
52815
post-template-default,single,single-post,postid-52815,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.11.2020r. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1.Dziś przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w jednej uroczystości czci zasługi wszystkich świętych i błogosławionych, tych oficjalnie ogłoszonych przez Kościół, jak i tych chrześcijan, którzy już radują się niebem. Choć cmentarze pozostają zamknięte, otaczamy naszych bliskich zmarłych serdeczną modlitwą i wdzięcznością. Dziś porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę.

2. Od Dnia Zadusznego przez cały miesiąc listopad będziemy się modlić po mszach św. wypominkami za zmarłych. Zapraszamy do modlitwy. Przypominamy, że papież
Franciszek rozszerzył możliwość uzyskiwania odpustów na cały miesiąc listopad. Warunki odpustu: to stan łaski uświęcającej, nawiedzenia miejsca świętego, modlitwa za zmarłych i przyjęta Komunia święta.
3. Msze św. 2 listopada w Dzień Zaduszny: w Zakęciu i w Bobrownikach o godz. 16.30, w Sanktuarium i w Niedoradzu o godz. 18.00. Msza św. w Bobrownikach przeniesiona jest z wtorku na poniedziałek.
4. Zakończyliśmy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Dziękujemy dzieciom, paniom katechetkom oraz wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę różańcową.
5. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Módlmy się w tym miesiącu o pokój w naszej
Ojczyzny, o poszanowanie prawa do życia dzieci nienarodzonych.
6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i I sobotę miesiąca.
7. W I czwartek miesiąca zapraszamy do naszego Sanktuarium na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i za kapłanów.
8. W I piątek w naszym Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi św. W Niedoradzu rozpoczęcie adoracji o godz. 16.00 i również okazja do spowiedzi. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby pomimo pandemii korzystała ze spowiedzi św. i Eucharystii.
9. W I piątek miesiąca udamy się do chorych. Odwiedziny chorych rozpoczniemy w Otyniu od godz. 8.00, w Niedoradzu od godz. 10.00.
10. W I sobotę miesiąca w Sanktuarium o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego
Sakramentu. Od godz. 10.30 różaniec i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
11. W przyszłą niedzielę będzie spotkanie z rodzicami dzieci do I Komunii św. w Niedoradzu o godz. 11.00, a w Sanktuarium o godz. 12.30.
12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Potrzebie.
13. W tym tygodniu wspominamy: 2.11. – Wszystkich Wiernych Zmarłych; 04.11 – św. Karola Boromeusza, biskupa (wsp. obow.)
14. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i potrzeby parafii. Wszystkich darczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju.

Ks. Proboszcz
Kan. Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych OTYŃ, 1 – 8.11. 2020r.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2020r.
godz. 8.00 + Józefa (ona), Kazimierz Szyszko i zmarli z tej rodziny

godz. 12.30 w int. wszystkich wiernych zmarłych

 

PONIEDZIAŁEK, 02.11.2020r. 

godz. 18.00 + Nella i Eugeniusz Skotniccy

 

WTOREK, 3.11. 2020r.
godz. 8.00 + Marian, zmarli rodzice i teściowie

 


ŚRODA, 4.11.2020r.
godz. 18.00 W intencji Rodzin z Róży Świętej Rodziny

 

CZWARTEK, 5.11. 2020r.

godz. 18.00 + Kazimierz Zawalny – int. od Marty i Antoniego Gaików z Żabna

 

PIĄTEK, 6.11.2020r.
godz. 18.00  + Seweryn, zmarli rodzice, teściowie, + Emilia

 

SOBOTA, 7.11.2020r.
godz. 11.00 ++ ks. Michał Łoś, Ryszard Porębski, Michał Chitro, Marianna, Wacław Ogonowscy

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.11.2020r.
godz. 8.00 + mąż Kazimierz, rodzice, teściowie i siostra Teresa

godz. 12.30 + Teresa Jańczak (3 rocz. śm.), zmarli rodzice i teściowie

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 1 – 8.11. 2020r.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2020r.

godz. 9.30 w int. wszystkich Parafian

godz. 11.00 za wszystkich wiernych zmarłych

 

PONIEDZIAŁEK, 02.11.2020r.

godz. 18.00 + Janina, Franciszek Wiśniewscy, Marian Napierała i zmarli z tych rodzin, Józef Dylczak, jego rodzice Józefa (ona) i Stefan, Henryk Dylczak

 

ŚRODA, 04.11.2020r.
godz.17.00 + Elżbieta Marcinkiewicz – int. od Julianny Dyrcz z rodziną

 

PIĄTEK, 06.11.2020r.
godz. 17.00  + Mieczysław Słoński i jego rodzice

 

SOBOTA, 07.11.2020r. 

godz. 17.00  + Artur Świdwa (1 rocz. śm.) oraz zmarli z rodziny

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA –  08.11.2020r.

godz. 9.30 + Jerzy Konik (13 rocz. śm.)

godz. 11.00 + Jan Woźniak w kolejną rocz. śmierci

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz