OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.10.2020r. XXIX NIEDZIELA ZWYKŁ
52810
post-template-default,single,single-post,postid-52810,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.10.2020r. XXIX NIEDZIELA ZWYKŁ

1. Dziś jest XXIX Niedziela zwykła, Niedziela misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Po mszy św. zbieramy ofiary do puszek na cele misyjne. Pamiętajmy w Tygodniu Misyjnym o naszych rodakach głoszących Ewangelię w różnych zakątkach świata.
2. Dziś wspominamy św. Łukasza, Ewangelistę i patrona służby zdrowia. Módlmy się, aby dobry Bóg miał w opiece wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy z takim poświęceniem służą chorym i cierpiącym.
3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do odmawiania różańca w czasie nabożeństwa, jak również w naszych rodzinach. Na różaniec przychodzą dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
4. W poniedziałek 19 października rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.
5. W  środę na godz. 17.30 na różaniec przychodzi młodzież wszystkich grup do bierzmowania z Otynia.
6. Czwartkowe spotkanie modlitewnouwielbieniowe jest odwołane.
7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy wiernych do duchowego przygotowania się do uroczystości i porządkowania cmentarza oraz grobów. Przypominamy o godnym zachowaniu się w miejscach spoczynku zmarłych.
8. Można pobierać kartki wypominkowe. Prosimy wpisać miejscowość, w której mają być odczytane i czytelne wypisanie imion i nazwisk osób, za które będziemy się modlić. Modlimy się za bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny.
9. Dzisiejsza taca przeznaczona na nowe nagłośnienie do naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za złożone ofiary.
10. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w naszym kraju apelujemy o zachowanie środków ostrożności w postaci maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania bezpiecznej odległości w przestrzeni kościoła.
11. W tym tygodniu wspominamy:  20.10 – św. Jana Kantego, prezb. (wsp. obow.), 22.10. – św. Jana Pawła II, pap., (wsp. obow.),
12. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium. Wszystkich darczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju. Przypominamy jednocześnie, że raz w miesiącu odprawiana jest w naszym Sanktuarium msza św. w int. Ofiarodawców oraz ich rodzin.

​​​​​​​​​​      Ks. Proboszcz

​​​​​​​​​​Kan. Zbigniew

Intencje mszy świętych OTYŃ, 11– 18.10. 2020r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 11.10.2020r.
godz. 8.00 + Edward Bartkowski

godz. 12.30 + Bogumiła, Stanisław Marcinkowscy

 

PONIEDZIAŁEK, 12.10.2020r. 

godz. 18.00 + Kazimierz Zawalny – int. od uczestników pogrzebu

 

WTOREK, 13.10. 2020r.
godz. 8.00 + Taisa Strzelczyk – int. od uczestników pogrzebu


ŚRODA, 14.10.2020r.
godz. 18.00 w int. Barbary, Aleksandra i Sylwestra o łaskę uwolnienia, przemiany serca i nawrócenia

 

CZWARTEK, 15.10. 2020r.

godz. 8.00 + Taisa Strzelczyk – int. od sióstr Różańcowych

 

PIĄTEK, 16.10.2020r.
godz. 18.00  Msza św. z modlitwą o uzdrowienie ku czci Ducha Świętego

 

SOBOTA, 17.10.2020r.
godz. 11.00 Dzięk. – błag. w 33 rocz. ślubu, o Boże błog., opiekę Matki Bożej oraz o zdrowie i Boże błog. dla syna 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  – 18.10.2020r.
godz. 8.00 + Jan, Leszek Domzała – int. od córki Basi

godz. 12.30 + Eleonora Kuszyńska

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 11 – 18.10.2020r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020r.

godz. 9.30 ++ Marianna (21 rocz. śm.) i Franciszek Potęga

godz. 11.00 + Wacław Dybek i jego rodzice, zmarli z rodziny

 

PONIEDZIAŁEK, 12.10.2020r.

godz. 17.00 + Mieczysław i Wiesław Jachacy

 

ŚRODA, 14.10.2020r.
godz.17.00 o Boże błog., zdrowie, opiekę Matki Najświętszej dla członkiń Żywego Różańca z Róży p. Solskiej i za zmarłe Siostry z tej Róży

 

PIĄTEK, 16.10.2020r.
godz. 17.00  + Marta Bociańska (5 rocz. śm.), + Józef i córka Mirosława Świerkowska

 

SOBOTA, 17.10.2020r. 

godz. 15.00 Int. dzięk. – błag. w int. Wandy i Antoniego Tarach w 50 – tą rocznicę ślubu

godz. 17.00  + Franciszka (ona), Józef Łakomy, Marianna, Franciszek Potęga

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020r.

godz. 9.30 ++ Aleksandra (ona), Władysław Podgórscy

godz. 11.00 ++ Wojciech, Teresa, Tadeusz Frankowscy, Łukasz Królik oraz ++ z rodz. Frankowskich, Haidt, Bojczuk

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz