19 marca AD. 2023 IV Niedziela Wielkiego Postu
53331
post-template-default,single,single-post,postid-53331,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

19 marca AD. 2023 IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejszą niedzielę w tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wy-trwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
2. Jutro przypada przeniesiona uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Tego dnia przez wstawiennictwo św. Józefa, będziemy się modlić za mężów i ojców o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu Jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu po-święcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci.
3. Dziękujemy Wspólnocie Parafialnej i Wszystkim Zaangażowanym za pomoc w przeprowadzeniu wizytacji kanonicznej ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego.
4. W czwartek o 19:00 w Sanktuarium spotkanie biblio-uwielbieniowe, pt. „Boża perspektywa”. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją relację z Bogiem i ze Słowem Bożym.
5. Nabożeństwa Drogi krzyżowej:
• w Bobrownikach we wtorek o 16:30,
• w Zakęciu w czwartek o 16:30,
• w piątki: w Niedoradzu o godz. 16:30, w Otyniu o godz. 17:30.
6. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Niedo-radzu o 16:00, w Otyniu o 17:00. Taca z Gorzkich żali przeznaczona bę-dzie na jałmużnę postną, natomiast od przyszłej niedzieli na kwiaty do Bożego Grobu.
7. W piątek, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Ży-dów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów, przyszłych błogosła-wionych: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami.
8. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i różaniec w sobotę od godz. 10:15. Do końca Wielkiego postu każdą sobotnią Adorację bę-dziemy poświęcali, w intencji Kościoła w Polsce i zachowania dobrego imienia św. Jana Pawła II.
9. W przyszłą sobotę w Sanktuarium o godz. 11:00, a w Niedoradzu o godz. 17:00, będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji dziecka nienarodzonego, zagrożonego aborcją. Natomiast w Bobrownikach i Za-kęciu przyrzeczenia będzie można złożyć w przyszłą niedzielę na Mszy świętej. Przy wyjściach można zabrać przyrzeczenia duchowej adopcji, które złożymy przed Mszą świętą wpisując się do księgi duchowej adop-cji.
10. W sobotę również, odbędzie się Wielkopostne czuwanie kobiet w Sank-tuarium „Jak szum wielu wód”. Plan spotkania:
16:00 rozpoczęcie i modlitwa uwielbienia
16:45 konferencja
18:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu
19:00 Msza Święta
11. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00.
12. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
13. Są nowe numery tygodników katolickich Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł.
14. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty i dekoracje do Bożych Grobów. Rozprowadzane będą także palmy wielka-nocne, dobrowolne ofiary będą przeznaczone na działalność Caritas.
15. Świece Caritas na stół wielkanocny są do nabycia przy Sanktuarium w sklepiku, w Niedoradzu w Salce, w Zakęciu i Bobrownikach w zakrystii. Ofiara za świece, została ustalona na 20 zł.
16. Od 11. do 18. października br., jest organizowana pielgrzymka do Zie-mi Świętej. Cena 4400 zł i 250 $. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza oraz p. Małgorzaty Korbanek. Informacje także na plakacie w gablocie.
Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy dobrego tygodnia i wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej!
Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.
Drogi krzyżowe ulicami naszych miejscowości:
Zakęcie 30 marca Msza święta o 17:00, po niej Droga Krzyżowa ulicami
Niedoradz 31 marca Msza święta o 17:00, po niej Droga Krzyżowa ulicami
Otyń 31 marca Msza święta o 18:00, po niej Droga Krzyżowa ulicami
Bobrowniki 4 kwietnia Msza święta o 17:00, po niej Droga Krzyżowa ulicami

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz