OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2020r.
52835
post-template-default,single,single-post,postid-52835,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2020r.

  1. Dziś jest Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek mszy św. jest w każdą niedzielę.
  2. W II dzień świąt Bożego Narodzenia wspomnienie św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny im. E. Stein w Zielonej Górze. Porządek mszy św. jak w niedzielę. 
  3. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i św. Józefa, święto patronalne rodzin katolickich.
  4. Dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z Otynia i Niedoradza za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej w Sanktuarium i w kościele w Niedoradzu. Dziękujemy również za przygotowanie dekoracji w Zakęciu i w Bobrownikach. Bóg zapłać wszystkim osobom, które włączyły się w udekorowanie naszych świątyń.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na zakup nowego nagłośnienia. Złożono: w Zakęciu 315zł, w Bobrownikach 327zł, w Niedoradzu 572zł i w Otyniu 1320zł. Wszystkich Darczyńców zawierzamy NMP Królowej Pokoju, ofiarując w ich intencji dar codziennej modlitwy i comiesięcznej  mszy świętej.
  6. Prosimy Wszystkich Parafian i Gości o przyjęcie życzeń świątecznych: „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami ” (J1,14 ).Wyjątkowo brzmią w sercu i wyjątkową wartość mają dzisiaj te słowa i ta prawda! Emmanuel jest z nami! Bóg jest z nami! Przychodzi, aby zbawić, uwolnić od zła i lęku, dać sercom pokój! Przyjmijmy Go pod dach swojego serca, zaprośmy Go do domu naszego życia! On przychodzi, aby odmienić nasz los! Kochani Parafianie! Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam pokoju serca zamiast lęku, radości zamiast smutku, nadziei i ufności zamiast zwątpienia, jedności serca i zgody zamiast kłótni. To wszystko się spełni jeśli naprawdę przyjmijcie Boże Dziecię do Waszych domów, ale przede wszystkim do Waszych serc! Niech Bóg Wam błogosławi na ten czas”

    Wasi duszpasterze:

  1. Proboszcz Zbigniew Tartak                                      
  2. Wikariusz Marcin Strzyżykowski
Intencje mszy świętych OTYŃ, 20 – 27.12. 2020r.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020r.
godz. 8.00 + Franciszek Falbierski

godz. 12.30 Dzięk. – błag. w 50 rocz. ślubu Teresy i Stanisława Malawka – int. od dzieci i wnuków

 

PONIEDZIAŁEK, 21.12.2020r. 

godz. 18.00 + Barbara Dobrowolska – int. od Wiesi Trojanowskiej z synami

 

WTOREK,  22.12. 2020r.
godz. 18.00 + Barbara Dobrowolska – int. od uczestników pogrzebu


ŚRODA, 23.12.2020r.
godz. 18.00 Int. dzięk. – błag. za Alexa Galus z prośbą o zdrowie i Boże błog przez wstawiennictwo Maryi Królowej Pokoju

 

CZWARTEK, 24.12. 2020r. – WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO

godz. 8.00 + siostra Emerencja
godz. 20.30 – Pasterki w Zakęciu i w Bobrownikach
godz. 22.00 – Pasterki w Otyniu i w Niedoradzu
godz. 24.00 – Pasterki w Otyniu i w Niedoradzu w int. Parafian

PIĄTEK, 25.12.2020r. – UROCZYSTOŚĆ NRODZENIA PAŃSKIEGO
godz. 8.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błog. Boże dla rodziny Trochimowicz w 45 rocz. ślubu i Kamińskich w 10 rocz. ślubu
godz. 12.30  ++ Zofia i Wacław Runge, Genowefa i Józef Gwóźdź

SOBOTA, 26.12.2020r.  – ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA
godz. 8.00 + Marek Smolicz
godz. 12.30 + Maria, Michał Jankowscy, Aniela, Bolesław Chmarniak, Danuta, Ireneusz, Wiesław Bartkowscy

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27.12.2020r.
godz. 8.00 Dzięk. – błag. w podziękowaniu za wszystkie łaski, z prośbą o opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego dla rodziny Żeletko
godz. 12.30 + Jarosław Rybak (1 rocz. śm.)

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 20 – 27.12. 2020r.

IV NIEDZIELA ADWENTU  –  20.12.2020r.
godz. 9.30 + Marian Gotowiec (8 rocz. śm.)

godz. 11.00 + Narcyza Rosińska, Anna, Franciszek, Władysław, Jan, Julian Bielińscy

PONIEDZIAŁEK, 21.12.2020r.

godz. 17.00 + Kamil Lewandowski

 

ŚRODA, 23.12.2020r.
godz.17.00 + Iwona Kulczyc (6 rocz. śm.), Katarzyna, Antoni, Rafał, Ryszard Kulczyc

 

CZWARTEK, 24.12. 2020r. – WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO
22.00 – I Pasterka Niedoradzu:  + Sabina, Tadeusz Bilińscy, Danuta Popławska, ich zmarli rodzice i teściowie
24.00 – II Pasterka w int. Parafian

 

PIĄTEK, 25.12.2020r. – UROCZYSTOŚĆ NRODZENIA PAŃSKIEGO
godz. 9.30 + rodziców: Janina, Czesław Tarach, Michał Solski oraz dziadkowie: Anna, Zygmunt, Marianna, Stanisław, Stefania, Leon, Maria i Ludwik oraz zmarłych z rodziny
godz. 11.00  + Bożena, Janina, Jan Firlej oraz z rodz. Będkowskich

 

SOBOTA, 26.12.2020r.  – ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA
godz. 9.30 + Kazimierz Olszewski (2 rocz. śm.)
godz. 11.00 + Helena, Stefan Błażyńscy, Stanisława (ona) i Władysław Lemke

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27.12.2020r.
godz. 9.30 + Mieczysław Słoński
godz. 11.00 + Jan, Leszek Domzała, Anna, Bronisław, Ryszard Sztegner

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz