OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.10.2020r. XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
52807
post-template-default,single,single-post,postid-52807,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.10.2020r. XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś jest XXVIII Niedziela zwykła, XX Dzień Papieski. Po mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które jest żywym pomnikiem dla św. Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj odbędą się spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Niedoradzu o godz. 11.00, w Otyniu o godz. 12.30.
 3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w Sanktuarium i w Niedoradzu będą odprawiane w dni powszednie przed mszą św., w Bobrownikach i w Zakęciu po mszy świętej, w niedzielę w Otyniu o godz. 12.00, a w Niedoradzu po mszy św. o godz. 9.30.  Zachęcamy do odmawiania różańca w czasie nabożeństwa, jak również w naszych rodzinach. Na różaniec przychodzą dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
 4. W środę 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.  W środę również rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Módlmy się, abyśmy byli wierni dziedzictwu, które pozostawił nam Papież – Polak oraz o obfite łaski za jego wstawiennictwem.
 5. W środę w Otyniu nauki przed chrztem świętym o godz. 19.00.
 6. W  środę na godz. 17.30 na różaniec przychodzi młodzież wszystkich grup do bierzmowania z Otynia.
 7. W dniach od 13 do 21 października trwać będzie nowenna w obronie życia dzieci nienarodzonych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy w tej intencji.
 8. W czwartek w Otyniu o godz. 19.00 spotkanie modlitewno – biblijne. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem i znajomość Słowa Bożego.
 9. W piątek w naszym Sanktuarium o godz. 18.00 msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 10. W sobotę w Otyniu spotkanie do bierzmowania dla uczniów klasy VIII i tych uczniów ze szkoły średniej, którzy nie uczestniczyli w ostatnim sobotnim spotkaniu.
 11. W sobotę w naszym Sanktuarium o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn. Zapraszamy panów do wspólnej modlitwy.
 12. Można już pobierać kartki wypominkowe. Prosimy wpisać miejscowość, w której mają być odczytane i czytelne wypisanie imion i nazwisk osób, za które będziemy się modlić.
 13. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na nowe nagłośnienie do naszego Sanktuarium, a do puszek będziemy zbierali ofiary na cele misyjne Kościoła.
 14. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Łukasza, Ewangelisty i patrona służby zdrowia. Módlmy się, aby dobry Bóg miał w opiece wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy z takim poświęceniem służą chorym i cierpiącym.
 15. W tym tygodniu wspominamy:  13.10 – błog. Honorata Koźmińskiego, prezb. (wsp. obow.), 15.10. – św. Teresę od Jezusa, dz. i dK (wsp. obow.), 16.10. – św. Jadwigę Śląską (wsp. obow.), 17.10. – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz. (wsp. obow.)
 16. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium. Wszystkich darczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju. Przypominamy jednocześnie, że raz w miesiącu odprawiana jest w naszym Sanktuarium msza św. w int. Ofiarodawców oraz ich rodzin.

      Ks. Proboszcz

Kan. Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych OTYŃ, 11– 18.10. 2020r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 11.10.2020r.
godz. 8.00 + Edward Bartkowski

godz. 12.30 + Bogumiła, Stanisław Marcinkowscy

 

PONIEDZIAŁEK, 12.10.2020r. 

godz. 18.00 + Kazimierz Zawalny – int. od uczestników pogrzebu

 

WTOREK, 13.10. 2020r.
godz. 8.00 + Taisa Strzelczyk – int. od uczestników pogrzebu


ŚRODA, 14.10.2020r.
godz. 18.00 w int. Barbary, Aleksandra i Sylwestra o łaskę uwolnienia, przemiany serca i nawrócenia

 

CZWARTEK, 15.10. 2020r.

godz. 8.00 + Taisa Strzelczyk – int. od sióstr Różańcowych

 

PIĄTEK, 16.10.2020r.
godz. 18.00  Msza św. z modlitwą o uzdrowienie ku czci Ducha Świętego

 

SOBOTA, 17.10.2020r.
godz. 11.00 Dzięk. – błag. w 33 rocz. ślubu, o Boże błog., opiekę Matki Bożej oraz o zdrowie i Boże błog. dla syna 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  – 18.10.2020r.
godz. 8.00 + Jan, Leszek Domzała – int. od córki Basi

godz. 12.30 + Eleonora Kuszyńska

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 11 – 18.10.2020r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020r.

godz. 9.30 ++ Marianna (21 rocz. śm.) i Franciszek Potęga

godz. 11.00 + Wacław Dybek i jego rodzice, zmarli z rodziny

 

PONIEDZIAŁEK, 12.10.2020r.

godz. 17.00 + Mieczysław i Wiesław Jachacy

 

ŚRODA, 14.10.2020r.
godz.17.00 o Boże błog., zdrowie, opiekę Matki Najświętszej dla członkiń Żywego Różańca z Róży p. Solskiej i za zmarłe Siostry z tej Róży

 

PIĄTEK, 16.10.2020r.
godz. 17.00  + Marta Bociańska (5 rocz. śm.), + Józef i córka Mirosława Świerkowska

 

SOBOTA, 17.10.2020r. 

godz. 15.00 Int. dzięk. – błag. w int. Wandy i Antoniego Tarach w 50 – tą rocznicę ślubu

godz. 17.00  + Franciszka (ona), Józef Łakomy, Marianna, Franciszek Potęga

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020r.

godz. 9.30 ++ Aleksandra (ona), Władysław Podgórscy

godz. 11.00 ++ Wojciech, Teresa, Tadeusz Frankowscy, Łukasz Królik oraz ++ z rodz. Frankowskich, Haidt, Bojczuk

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz