Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą – 30.08.2020r.
52771
post-template-default,single,single-post,postid-52771,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą – 30.08.2020r.

 1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. 
 2. We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Naszą Ojczyznę oraz wszystkich, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju powierzamy Matce Bożej Królowej Polski. 
 3. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, grono pedagogiczne na mszę świętą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej na cały rok szkolny i katechetyczny. Msza święta w Otyniu w naszym Sanktuarium o godzinie 9.30, w Niedoradzu o godzinie 10.30.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy pierwszoklasistów na mszę świętą o godzinie 12.30 w Otyniu i 11.00 w Niedoradzu, w Bobrownikach o 11.00 i o 9.30 w Zakęciu. Będziemy święcić tornistry i przybory szkolne.  
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy zwłaszcza dzieci, młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, aby z Bożym błogosławieństwem i czystym sercem rozpocząć ten nowy czas. W pierwszy czwartek miesiąca w Sanktuarium od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 
 6. W pierwszy piątek miesiąca w Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00. W Niedoradzu adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 17.00. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św.
 7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z Komunią Świętą w Otyniu od godz. 8.00, w Niedoradzu od godz. 10.00. 
 8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na czuwanie modlitewne ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Czuwanie rozpocznie się o godzinie 20.00 adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 21.00 będzie  Apel Maryjny, konferencja i procesja z figurą Matki Bożej dookoła Sanktuarium. Na zakończenie msza święta w intencji przebłagalnej za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi. O poprowadzenie różańca z rozważaniami i niesienie figury Matki Bożej prosimy parafian z Otynia. 
 9. W najbliższą sobotę młodzież z klas VII rozpocznie przygotowanie do bierzmowania. Na mszę świętą o godz. 11.00 młodzież przychodzi z rodzicem.
 10. W niedzielę 5 września będziemy gościli w naszej parafii świeckich ewangelizatorów ze Szczecina, Agnieszkę Zuzelską i Henryka Krzoska. Przybliżą nam Oni ideę Kręgów Biblijnych, których celem jest bliższe poznanie Boga i pogłębienie kontaktu z Nim przez Słowo Boże. Także przy naszym Sanktuarium we wrześniu rozpoczną się spotkania dla mężczyzn. Celem tych spotkań będzie kształtowanie męskiego serca na wzór Biblijnych bohaterów jak św. Józef, Mojżesz, Dawid. Już teraz serdecznie zapraszam, pierwsze spotkanie będzie 19 września o 18:00.
 11. W dniach od 11 do 13 września przy naszym Sanktuarium odbędą się Rekolekcje Małżeńskie krok 2.
 12. Jest również propozycja i zaproszenie dla kobiet, spotkań „Najlepsza cząstka”, których celem jest odkrywanie swoich wartości i godności w oparciu o Słowo Boże. Od ponad roku prowadzi je przy naszym Sanktuarium w Fundacji Blisko Domu Agnieszka Zuzelska – świecki ewangelizator z diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Terminy już wkrótce na stronie i fb Sanktuarium.
 13. Od września rozpoczną się w parafii spotkania modlitewno – biblijne. Jest to kontynuacja spotkań uwielbieniowych, które odbywały się w klasztorze sióstr Elżbietanek. Będą się one odbywały w każdy czwartek o 19:00. Już teraz zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem i
  znajomość Słowa Bożego.
 14. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Intencja: „Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem”.
 15. Od najbliższej niedzieli wracamy do normalnego porządku odprawiania mszy świętych w niedziele i dni powszednie.
 16.  Dziękujemy za wszystkie składane ofiary na Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów powierzamy Matce Bożej Królowej Pokoju.                     

Ks. Proboszcz kan. Zbigniew Tartak     

Intencje mszy świętych OTYŃ, 30.08. – 06.09. 2020r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 30.08.2020r.
godz. 8.00 + Maciej Mikołajczyk i zmarli z rodziny Grzesiak i Mikołajczyk

godz. 12.30 Msza św. dzięk. – błag. w int. Jolanty i Andrzeja Wiater z okazji 10 – tej rocznicy ślubu i za wnuczkę Antosię

 

PONIEDZIAŁEK, 31.08.2020r.
godz. 18.00 + Jan Humeniuk

 

WTOREK, 01.09. 2020r.
godz. 9.30 Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2020/2021ŚRODA, 02.09.2020r.
godz. 18.00 W int. rodzin z Róży Świętej Rodziny

 

CZWARTEK, 03.09. 2020r.

godz. 18.00 + Czesław Krejer – int. od koleżanek i kolegów nauczycieli


PIĄTEK, 04.09.2020r.
godz. 18.00  + mąż Kazimierz, rodzice, teściowie, siostra Teresa

 

SOBOTA, 05.09.2020r. 

godz. 11.00 w int. Joanny w 50 – tą rocz. urodzin oraz Pauliny i Bartka w 1 rocz. ślubu

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 06.09.2020r.
godz. 8.00 + Genowefa, Jakub Geisheimer

godz. 12.30 + Stanisław, Aleksander, Tadeusz i Jerzy Stankiewicz, Halina i Ryszard Grabowscy, Ewa i Ireneusz Wiśniewscy, Maria, Jan i Mieczysław Olejnik

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 30.08. – 06.09.2020r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020r.
godz. 11.00 + Marian Olszewski

 

WTOREK. 01.09.2020r.

godz. 10.30 Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2020/2021

 

ŚRODA, 02.09.2020r.
godz.17.00 o Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Haliny

 

PIĄTEK, 04.09.2020r.
godz. 17.00  o Boże błog. dla Darczyńcy i Jego rodziny

 

SOBOTA, 05.09.2020r. 

godz. 17.00  + Mirosława Świerkowska (21 rocz. śm.) i ++ rodzice: Marta i Józef Bociańscy

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020r.

godz. 9.30 + Bronisław, Felicja (ona) Duccy i za zmarłe ich dzieci
godz. 11.00 + Stefan, Henryk i zmarli z rodziny

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz