Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrystusa Króla

1. Dzisiaj ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Uroczystość ta podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dzisiaj święto obchodzi Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Możemy przyjąć odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi.
  2. Także dzisiaj przypada święto patronalne naszego Seminarium, jak co roku taca przeznaczona jest na funkcjonowanie naszego Seminarium.
  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, do czwartku, po Mszach sprawowanych w tygodniu.
  4. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  5. Wspólnota ewangelizacyjna Syjon zaprasza młodzież na kolejne spotkanie w ramach projektu Młodzi w Kościele. Spotkanie odbędzie się w czwartek o 18:00 w Szkole Podstawowej w Otyniu. Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 7 i 8 SP spotkanie jest obowiązkowe. Na spotkanie zapraszamy także młodzież od 12. do 17. roku życia.
  6. Nauki chrzcielne w piątek o 18:45 na plebanii.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy Piątek i Sobota miesiąca.
  • W Piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią Świętą w Otyniu i w Niedoradzu od 8:00.
  • Okazja do spowiedzi świętej Pierwszopiątkowej w Niedoradzu od 16:30 w Otyniu od 17:30, młodzież do spowiedzi przychodzi z indeksami. Po Mszach świętych Droga Krzyżowa w intencji wynagradzającej. Dodatkowo w Otyniu będzie Adoracja wynagradzająca za grzechy do godziny 21:00.
  • W sobotę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od 10:15, w trakcie adoracji od 10:30, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. O prowadzenie różańca prosimy Róże Różańcowe. Na zakończenie Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi i Msza Święta.
  1. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy świętej.
  2. W przyszłą Niedzielę Adoracyjną, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła” i rozpoczynamy Adwent. Błogosławieństwo opłatków, wieńców i świec na każdej Mszy Świętej. Ofiara za opłatki przeznaczona będzie na opłacenie ubezpieczeń naszych Kościołów na rok 2024 r. Ofiara za świece została ustalona przez Caritas: małe min. 10 zł, duże 20 zł. Świece i opłatki można będzie nabywać od przyszłej niedzieli: w Sanktuarium w sklepiku, w Niedoradzu w salce, natomiast Zakęciu i Bobrownikach w zakrystii.
  3. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Roraty w Adwencie sprawowane będą:
  • W Otyniu: poniedziałek, środę i piątek o 18:00
  • W Niedoradzu: poniedziałek, środę i piątek o 17:00
  • W Bobrownikach we wtorek o 17:00
  • W Zakęciu w czwartek o 17:00
  1. Rekolekcje Adwentowe będą od 10. o 12. grudnia, poprowadzi je ks. Waldemar Grzyb.
  2. Zachęcamy do zakupienia pomocy, tj. „Zdrapki” na czas adwentu. Zdrapka oznaczona jest datami na każdy dzień adwentu. Cena minimalna 3 zł. Przy wyjściu jest także modlitewnik na czas Adwentu – ofiara dobrowolna.
  3. 2 grudnia, o godz. 9.30 w Zielonej Górze odbędzie się pierwsze spotkanie nowej edycji cyklu “Teologia w mieście”, obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego, teologii oraz społecznego nauczania Kościoła. Zapisy przez internetowy formularz dostępny na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein.
  4. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości darów Bożych oraz opieki Maryi Królowej Pokoju.

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów.  W zeszłą niedzielę zebrano: Zakęcie 556,5 zł, Bobrowniki 509,5 zł, Niedoradz 950,5 zł, Otyń 1686,61 zł i 5€. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.