Ogłoszenia duszpasterskie 5.11.2023 r.

1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna.
  2. Dzisiaj spotkanie Róż Różańcowych w Niedoradzu o 10:30. Zapraszamy na spotkanie Róż w Bobrownikach we wtorek po Mszy oraz w Otyniu w Sobotę po Mszy o 11:00.
  3. Dziękujemy za ofiary składane na cmentarzach, przeznaczone na remonty naszych świątyń. 1. Listopada zebrano: w Otyniu 4602,42 zł i 8€, w Niedoradzu 4704,87 zł i 10 €, w Bobrownikach 2635,02 zł i 6,5€.
  4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej po Mszach sprawowanych w tygodniu.
  5. do 8. listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, danego dnia przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego: Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.
  6. W czwartek, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.
  7. W Czwartek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na adorację z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  8. W sobotę, 11. listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza Święta w int. Ojczyzny będzie w Otyniu o godz. 11:00, a po niej przemarsz i poświęcenie nowego placu i pomnika niepodległości, przy Szkole Podstawowej. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
  9. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 10:00.
  10. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  11. Także w przyszłą Niedzielę spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w Niedoradzu o godz. 11:00, w Otyniu o godz. 12:30.
  12. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  13. Otrzymaliśmy podziękowanie – na tablicy ogłoszeń – od Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw Misyjnych za przeprowadzaną zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego.
  14. Intencje Różańcowe:
  • Ogólna: Módlmy się za papieża, aby wypełniał swoją misję i prowadził wiernych wspierany przez Ducha Świętego.
  • Misyjna: Aby pasterze Kościoła, z głęboką miłością dla powierzonej im owczarni, towarzyszyli jej w drodze i ożywiali jej nadzieję.

Patroni tygodnia:

• Piątek św. Leon Wielki
  • Sobota św. Marcin z Tours

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości  darów Bożych oraz opieki Maryi Królowej Pokoju.

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej (wtorek  7.11. o 8:00).