Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2023 r.

 1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
 2. Na zakończenie Mszy świętej zaśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy, dziękując Bogu za miniony rok kalendarzowy, za odmówienie, którego dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w tym czasie na opłatki, świece Caritas, instytut Matki i Dziecka, Dom Księży Emerytów, Seminarium Duchowne oraz Instytut w Zielonej Górze.
 4. Postarajmy się też i jutro Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże. Jutro przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – uroczystość ta jest świętem nakazanym! Od wielu lat tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę, ale bez Mszy o godz. 8:00 w Otyniu. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na adorację z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 6. W tym tygodniu przypada także pierwszy Piątek i Sobota miesiąca.
 • W Piątek nie ma odwiedzin chorych w domach z Komunią Świętą
 • Okazja do spowiedzi świętej Pierwszopiątkowej w Niedoradzu i Otyniu od 14:45, młodzież do spowiedzi przychodzi z indeksami. Po Mszach wystawienie i modlitwy wynagradzające.
 • W sobotę o godz. 12:00, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. O prowadzenie różańca prosimy Róże Różańcowe. Na zakończenie Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. We wtorek wspominamy świętych Grzegorza i Bazylego.
 2. W sobotę, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C+M+B lub K+M+B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca w ten dzień przeznaczona będzie na działalność misyjną Kościoła.
 3. Piękną tradycją związaną z uroczystością Trzech Króli, staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. Zapraszamy od 12:00, na Orszak do Nowej Soli z parafii św. Antoniego do parafii św. Józefa.
 4. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Jednakże w tradycji polskiej przedłużamy czas kolęd i wystroju do 2. lutego.
 5. Zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sanktuarium Maryjnego, Wszystkich Parafian, na wspólne Parafialne kolędowanie i opłatek 14 stycznia o godz. 16:00 w Niedoradzu.
 6. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 7. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Tradycyjne pozostawiamy koperty na utrzymanie WSD w Paradyżu. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16:00. Podany plan obejmuje ulice bądź numery, które mogą być w różnej kolejności! Plan kolędy:
 • Wtorek od 16:00 Otyń ulice: Hetmańska, Żytnia, Słoneczna, Dworcowa Marcinkowskiego, Gawła, Nowa, Nowosolska (bez bloków)
 • Środa od 16:00 Otyń ulice: Magnolii, Truskawkowa, Topolowa, Jaśminowa, Lawendowa, Działkowa, Porzeczkowa, Długa, Ogrodowa, Kalinowa, Krótka, Miodowa, Jana Pawła II.
 • Czwartek od 16:00 Otyń ulice: Agrestowa, Leszczynowa, Winogronowa, Morelowa, Brzoskwiniowa, Jagodowa, Jarzębinowa, Polna, Fydrychowicz
 • Piątek od 16:30 Otyń ulice: Rejtana, Kostyszyn, Rolna, Słowiańska, Spółdzielcza
 • Sobota od 15:00 Otyń ulice: Żeromskiego, Sienkiewicza
 • Niedziela od 15:00 Otyń ulice: Lipowa, Malinowa, ks. Lisaka, ks. Szeremeta

Zapewniamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego oraz obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie naszych braci i siostry chrześcijan obrządków Wschodnich, którzy w tych dniach obchodzą swoje uroczystości.

 

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.