Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2024 r.

 1. Dzisiaj kończymy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.
 2. Od 1-go lipca obowiązuje wakacyjny tryb odprawiania Mszy świętych:
 • Msze Niedzielne: w Soboty: o 18:00 w Bobrownikach, o 19:00 w Niedoradzu (nie ma o 17:00), Msze w Niedziele: o 8:00 i 12:30 w Otyniu, o 9:30 w Zakęciu, o 11:00 w Niedoradzu.
 • Msze w tygodniu: w Otyniu bez zmian, w Niedoradzu w środy i piątki o 17:00, w Zakęciu i Bobrownikach nie ma Mszy we wtorek i czwartek.
 1. Jutro wyruszy parafialna pielgrzymka piesza do Klenicy. Plan: o 9:00 wyjście z Sanktuarium do Niedoradza, ok. 10:45 wyjście w kierunku Czarnej. Z Czarnej przejazd autokarem do Bojadeł, tam poczęstunek i wyjście do Klenicy. Msza święta na zakończenie ok. 15:00, po niej poczęstunek i powrót do domu. Wyjazd autokaru dla osób na ostatni etap z Bojadeł (ok. 6 km), o godz. 12:00 z Sanktuarium, o 12:10 z Niedoradza.
 2. Lipca o 7:00 w Klenicy wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Rolników. Do 12. lipca towarzyszmy Pieszym Pielgrzymom w modlitwie.
 3. Dzieło pielgrzymkowe można wesprzeć swoją ofiarą, intencją, darem materialnym. Intencje duchowych pielgrzymów można składać w zakrystii.
 4. Lipca organizujemy wyjazd autokarem na Jasną Górę po pieszych pielgrzymów, zapisy w zakrystii. Wyjazd w nocy 11/12 lipca o północy z Otynia, kilka minut prędzej z Niedoradza. Przejazd przez Wschowę, gdzie zabieramy pielgrzymów. Możliwość przejścia ostatniego etapu do Częstochowy, ponad 20 km. Powrót po godz. 16:00. Koszt 100 zł, płatne w autokarze.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca, nie ma Mszy Świętej o godz. 18.00, i modlitw o uzdrowienie duszy i ciała.
 6. W lipcu nie ma odwiedzin chorych z Komunią świętą.
 7. Okazja do spowiedzi w piątek w Niedoradzu od 16:30 w Otyniu od 17:45
 8. W Sobotę przypada pierwsza Sobota miesiąca. Msza Sanktuaryjna o godz. 11:00, wieczorem z okazji I Soboty miesiąca zapraszamy na wieczorne czuwanie Fatimskie ku czci Niepokalanego Serca NMP. W programie: o 20.00 adoracja, 20.15 różaniec wynagradzający za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi, litania Loretańska, o 21.00 Apel Maryjny i nauka. Następnie procesja z figurą Maryi i Dzieciątka Jezus wokół Sanktuarium na zakończenie czuwania Msza Św. w int. wynagradzającej. O poprowadzenie różańca i niesienie figury prosimy parafian z Bobrownik.
 9. Za tydzień niedziela Adoracyjna. W Niedoradzu zbiórka prowadzona przez Radę Kościelną na nowy chodnik.
 10. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 11. Do 14 lipca kancelaria nieczynna. W razie konieczności prosimy podejść do księdza po Mszy Świętej.
 12. Patroni tygodnia:
 • Środa św. Tomasz Ap
 • Sobota bł. Maria Teresa Ledóchowska

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.

Czas wakacji i urlopów staje się okazją, aby doświadczyć piękna przyrody, wypocząć. Prośmy, by nie zabrakło nam wiary i odwagi. W wakacyjne niedziele nie zapomnij o Kościele!