Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2023 r.

 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czteroma świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy, skorzystać z sakramentu pojednania, wykonać dobre uczynki.
 2. Dzisiaj błogosławieństwo opłatków, wieńców i świec na każdej Mszy Świętej. Ofiara za opłatki przeznaczona będzie na opłacenie ubezpieczeń naszych Kościołów na rok 2024 r.
 3. Z początkiem Adwentu rozpoczynamy doroczną akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. To ekumeniczna akcja pomocowa, która finansuje wiele form wsparcia potrzebujących dzieci, jak ich wakacyjny wypoczynek, posiłki i stypendia, leczenie i rehabilitację itp. Ofiara za świece została ustalona przez Caritas: małe min. 10 zł, duże 20 zł. Świece i opłatki można nabywać: w Sanktuarium w sklepiku, w Niedoradzu w salce, natomiast Zakęciu i Bobrownikach w zakrystii.
 4. Roraty, czyli Msze o NMP w Adwencie, sprawowane będą:
 • W Otyniu: poniedziałek, środę i piątek (oprócz najbliższego piątku) o 18:00
 • W Niedoradzu: poniedziałek, środę i piątek o 17:00
 • W Bobrownikach we wtorek o 17:00
 • W Zakęciu w czwartek o 17:00
 • Zgodnie z tradycją na roraty przychodzimy z lampionami. W tym roku przypada 800. rocznica pierwszej szopki, zbudowanej prze z św. Franciszka, dlatego dzieci na roratach będą otrzymywały różne części szopki.
 1. We wtorek o 17:00, w Kawiarence, spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół Sanktuarium Maryjnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków naszego Sanktuarium.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na adorację z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 3. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia przypada kolejna rocznica ustanowienia naszego Sanktuarium: MB Królowej Pokoju. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia w Sanktuarium będzie Msza Święta o godz. 12:00 i czuwanie z Adoracją ku czci Matki Bożej. Nie ma Mszy o 18:00.
 4. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy świętej.
 5. W sobotę zapraszamy Mężczyzn na spotkanie „Adwent po męsku”. Spotkanie poprowadzą Liderzy Męskiej Wspólnoty Droga Odważnych Mariusz Marcinkowski oraz Michał Paczuła. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00, a zakończy Mszą świętą o 19:30. Informacje na plakacie.
 6. Zachęcamy do zakupienia „Zdrapki” na czas adwentu – cena minimalna 3 zł. Przy wyjściu jest także modlitewnik na czas Adwentu – ofiara dobrowolna.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie. Zbiórka do puszek na pomoc katolikom na Wschodzie.
 8. W najbliższą niedzielę spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i poświęcenie medalików: w Niedoradzu o 11:00, w Otyniu o 12:30.
 9. Także w przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzali kartki świąteczne, kalendarze, kropidełka i inne dewocjonalia, dochód przeznaczony na wyjazd ministrantów.
 10. Rekolekcje Adwentowe będą od następnej niedzieli do 12. grudnia, poprowadzi je ks. Waldemar Grzyb. Plan nauk rekolekcyjnych:
 • Niedziela na każdej Mszy;
 • Poniedziałek: Otyń 9:00 i 18:00, Niedoradz 10:00 i 17:00, Zakęcie Spowiedź do 16:15, Msza o 16:30;
 • Wtorek Msze: Otyń 9:00 i 18:00, Niedoradz 10:00 i 17:00, Bobrowniki 16:30. Spowiedź: Bobrowniki 16:45-16:45, Niedoradz 16:30-17:15, Otyń 17:30-18:00
 1. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 2. Patroni tygodnia: poniedziałek św. Barbara, środa św. Mikołaj, czwartek św. Ambroży.
 3. Dom Formacyjny Ruchu Światło-Życie w Łagowie Lubuskim zaprasza na rekolekcje stacjonarne: „Lectio Divina… czyli czytanie życia Biblią: Zwiastowanie”. Są to rekolekcje dla dorosłych w terminie 15-17.12.2023 r.
 4. Na ekrany kin wszedł film pt. „Figurant”. Twórcy tego obrazu pokazują problem inwigilacji środowisk kościelnych przez bezpiekę. Film to opowieść o agencie komunistycznej Służby Bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował przyszłego papieża, ks. Karola Wojtyłę.
 5. Intencje do modlitwy Różańcowej:
 • Intencja ogólna: Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.
 • Intencja misyjna: Za rodziny, szczególnie te cierpiące, aby w narodzinach Chrystusa odnalazły nadzieję. Wypraszamy pokój dla zwaśnionych narodów.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości darów Bożych oraz opieki Maryi Królowej Pokoju.

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.