Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2024 r.

 1. Ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca, nie ma Mszy Świętej o godz. 18:00 oraz nie ma adoracji z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 3. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszych kościołach będą sprawowane w Zakęciu i Bobrownikach o godz. 16:30, w Otyniu i Niedoradzu o 18:00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.
 4. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia taca przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 5. W tym tygodniu przypada także pierwszy Piątek i Sobota miesiąca.
 • We wtorek od 9:00 odwiedziny chorych w domach z Komunią Świętą w Otyniu i Bobrownikach, a w piątek od 8:00 odwiedziny chorych w Niedoradzu i Zakęciu.
 • Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w Otyniu i Niedoradzu o 17:45.
 • W sobotę o godz. 10:30, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. O prowadzenie różańca prosimy Róże Różańcowe. Na zakończenie Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. Msze święte w tym tygodniu:
 • Poniedziałek Otyń i Niedoradz o 15:00
 • Wtorek Otyń 8:00, Bobrowniki 17:00
 • Środa Otyń o 18:00 i Niedoradz o 17:00
 • Czwartek Otyń 8:00, Zakęcie 17:00
 • Sobota Otyń 11:00, Niedoradz 17:00
 1. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty. W tym tygodniu ściągamy dekoracje świąteczne.
 2. W środę wspominamy św. Jana Bosko, w sobotę św. Błażej.
 3. Za tydzień niedziela Adoracyjna, poświecenie świec dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w Niedoradzu o 11:00, w Otyniu o 12:30.
 4. W poniedziałek kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary kolędowe i na utrzymanie WSD. W poniedziałek odwiedzimy mieszkańców:
 • Niedoradz ulice: Leśna, Nowosolska, Podgórna

Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych darów, opieki MB Królowej Pokoju

 

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.