Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2024 r.

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Dzisiaj kończy się obowiązkowy czas przyjmowania komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej w Otyniu, o godz. 9:30 i 12:00. Wyjazd do Rokitna spod Szkoły Podstawowej w Otyniu o 8:30, w Niedoradzu 8:35.
 3. Dzisiaj przypada również dzień mamy.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe/czerwcowe w tym tygodniu:
 • W Otyniu od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej, piątek i sobotę pół godziny przed Mszą w niedziele 10 min. przed Mszą
 • W Niedoradzu: po Mszach świętych w niedziele między Mszami
 • W Bobrownikach codziennie o 17:00, we wtorki po Mszy, w niedziele 10 min. przed Mszą
 • W Zakęciu codziennie o 17:00, w czwartki po Mszy, w niedziele 10 min. przed Mszą
 1. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 8:00: w Zakęciu i Bobrownikach po niej procesja wokół kościoła, w Otyniu i Niedoradzu o godz. 10:00. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ołtarzy:
 • W Otyniu: 1 ołtarz przy Ratuszu: mieszkańcy Zakęcia, Konradowa, Otyń wszystkie ulice osiedla nad Ochlą; 2 ołtarz przy krzyżu na ul. Kościuszki: rodzice dzieci pierwszokomunijnych i najbliżsi mieszkańcy; 3 ołtarz koło Państwa Fabickich: mieszkańcy Bobrownik oraz Otyń ulice od Bobrownik do Sanktuarium; 4 ołtarz przy krzyżu misyjnym przy Sanktuarium: Róże Różańcowe, rodzice młodzieży do bierzmowania, Otyń ulice od Nowej Soli;
 • W Niedoradzu: 1 ołtarz koło Państwa Oleksiak: rodzice dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych; 2 ołtarz koło Państwa Słońskich rodzice młodzieży, do bierzmowania (7 i 8 SP) i Mieszkańcy ulic od strony cmentarza; 3 ołtarz koło figurki MB Rada Kościelna i Sołecka Mieszkańcy od ulicy Zielonogórskiej do torów, 4 ołtarz koło Państwa Głębockich Róże Różańcowe i Mieszkańcy ulic od strony kościoła.

Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary, tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Prosimy dziewczynki ze Szkół Podstawowych, o sypanie kwiatków na procesjach. Dzieci komunijne zapraszamy w strojach komunijnych, Strażaków OSP Otyń i Niedoradz o niesienie baldachimu. Pamiętajmy o dekoracji ulic, krzyży, kaplic i naszych domów.

 1. Po Bożym Ciele rozpoczną się dni Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała. W tygodniu procesje będą po Mszach świętych, natomiast w niedzielę w Otyniu po Mszy o 13:00, w Niedoradzu po Mszy o 11:00, w Zakęciu i Bobrownikach po Mszy.
 2. W czwartek nie ma spotkania biblio-uwielbieniowego, pt. „Boża perspektywa”.
 3. Nauki chrzcielne będą w piątek po Mszy wieczornej.
 4. W Sobotę przypada pierwsza Sobota miesiąca. Msza Sanktuaryjna o godz. 11:00, wieczorem z okazji I Soboty miesiąca zapraszamy na wieczorne czuwanie Fatimskie ku czci Niepokalanego Serca NMP. W programie: o 20.00 adoracja, 20.15 różaniec wynagradzający za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi; o 21.00 Apel Maryjny i nauka. Następnie procesja z figurą Maryi i Dzieciątka Jezus wokół Sanktuarium na zakończenie czuwania Msza Św. w int. wynagradzającej. O poprowadzenie różańca i niesienie figury prosimy parafian z Niedoradza.
 5. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 10:00.
 6. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 7. W przyszłą niedzielę w Polce obchodzony jest dzień Dziękczynienia. Po Mszach zbiórka do puszek na Centrum Budowy Opatrzności Bożej.
 8. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość patronalna naszego Sanktuarium: Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Nasze prośby składamy na uroczystej Mszy Odpustowej, u stóp Tej, którą nazywamy naszą najlepszą Matką i Pośredniczką u Boga. Suma odpustowa odprawiona będzie o godz. 13:00 (przesunięcie z godz. 12:30!). Prosimy o pomoc w przygotowaniu uroczystości: ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiatki, strażaków do niesienia Baldachimu, prosimy przygotować chorągwie i figurkę.
 9. Czerwca w Rokitnie odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży, na który szczególnie zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd, zapisy i informacje u ks. Pawła.
 10. Wraz ze Wspólnotą Ewangelizacyjną Syjon zapraszamy do Sanktuarium na koncert chwały: 9 czerwca br. od 17:00.
 11. Jak co roku będziemy gościć parafialną pieszą pielgrzymkę z Klenicy do naszego Sanktuarium 22. Czerwca o godz. 12:00. Natomiast nasza parafialna pielgrzymka do Klenicy będzie 1. lipca. Do naszej pielgrzymki dołączą pielgrzymi zdążający na Jasną Górę, by 2. lipca wyruszyć dalej na Jasną Górę.

 

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. W zeszłą niedzielę zebrano w: Zakęciu 324 zł, Bobrownikach 534 zł, Niedoradzu 1813,50 zł (+puszka 480 zł), Otyniu 1585 zł.  Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.