Ogłoszenia duszpasterskie 24.09.2023 r.

1. Dzisiaj dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku kościelnego. Sekretariat Generalny Synodu zwrócił się do wszystkich diecezji świata z prośbą o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, która zostanie zainaugurowana w Watykanie z początkiem października. Dlatego w dzisiejszą i następną Niedzielę, w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji synodu.
  2. Spotkanie organizacyjne I Komunii Świętej w Niedoradzu dzisiaj na Mszy o 11:00. Natomiast w Otyniu spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 12:30.
  3. Zapraszamy na spotkania formacyjne dla mężczyzn. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek w Sanktuarium o godz. 18:00
  4. We czwartek, nie ma spotkania biblio-uwielbieniowego.
  5. Wspólnota ewangelizacyjna Syjon zaprasza młodzież na pierwsze spotkanie w ramach projektu Młodzi w Kościele. Spotkanie odbędzie się w czwartek o 18:00 w Szkole Podstawowej w Otyniu. Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 7 i 8 SP spotkanie jest obowiązkowe. Na spotkanie zapraszamy także młodzież od 13. do 17. roku życia.
  6. W piątek obchodzimy wspomnienie szczególnych patronów: Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała.
  7. Nauki chrzcielne w piątek po Mszy wieczornej na plebanii.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium w piątek od 17:15 i sobotę od 10:15.
  9. Października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca oraz Caritasu do Rokitna. Z naszej parafii będzie możliwość dołączenia się do pielgrzymów z dekanatu. Wyjazd 7. października ok. 8:15 spod Sanktuarium i z przystanku PKS-u w Niedoradzu. Koszt 40 zł. płatne w autokarze. Zapisy w zakrystii.
  10. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  11. Od przyszłej niedzieli Adoracyjnej rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Prosimy w niedziele o prowadzenie różańca róże różańcowe przed Mszą świętą.
  12. Są nowe numery tygodników katolickich Niedziela i Gość Niedzielny.
  13. Organizujemy z Sanktuarium w Otyniu pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku, w dniach 31.01.-14.02.2024 r. Bliższe informacje, będą na plakacie i Facebooku Sanktuarium, telefon do zapisów 783 700 176.
  14. Wspominamy w tym tygodniu:
  • Środa św. Wincenty a Paulo
  • Czwartek św. Wacław
  • Sobota św. Hieronim

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości  darów Bożych oraz opieki Maryi Królowej Pokoju.

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. W zeszłą niedzielę zebrano: Bobrowniki 507 zł i 1€, Zakęcie 282 zł, Niedoradz 858,50 zł i 5$, Otyń 2011,10 zł i 4€. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.