Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2024 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały. Zachęcamy, by w wirze przygotowań do świąt, zapanować czas na Liturgię Triduum i Adorację. Młodzież do bierzmowania i dzieci przystępujące do I Komunii mają obowiązek uczestniczyć w Triduum (czwartek, piątek, sobota).
 2. Dziękujemy za przygotowanie i uczestnictwo w Drogach krzyżowych ulicami naszych miejscowości, dziękujemy Strażakom Ochotnikom za zabezpieczenie tras Dróg Krzyżowych.
 3. Dziękujemy Strażakom OSP Niedoradz za ścięcie lipy przy kościele oraz firmie Hydrogaz za wykopanie korzenia tejże lipy.
 4. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jutro na Mszach w Niedoradzu i Otyniu, będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji dziecka nienarodzonego, zagrożonego aborcją. Natomiast w Bobrownikach i Zakęciu przyrzeczenia będzie można złożyć w przyszłą niedzielę na Mszy świętej. Przy wyjściach można zabrać przyrzeczenia duchowej adopcji.
 6. Są nowe numery tygodników katolickich Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł. i Gość Extra 14 zł.
 7. Świece Caritas na stół wielkanocny są do nabycia przy Sanktuarium w sklepiku, w Niedoradzu w Salce, w Zakęciu i Bobrownikach w zakrystii. Ofiara za świece, została ustalona na 20 zł. Są do nabycia baranki Wielkanocne w cenie 10 zł.
 8. Msza z Adoracją o uzdrowienie duszy i ciała będzie 4. kwietnia.

Uroczyste obchody Triduum Paschalnego

 1. Dokładne informacje znajdziemy w informatorach!
 2. Sakrament pokuty i pojednania. Od poniedziałku do środy przed Mszą świętą. W czwartek nie ma spowiedzi świętej. W Wielki piątek spowiedź w Otyniu i Niedoradzu, po zakończeniu liturgii, która będzie o 18:00 oraz od 22:00 do 22:30. W sobotę nie ma spowiedzi.
 3. Wielki Czwartek w Niedoradzu i Otyniu o 18:00, celebrowana jest jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Adoracja do 22:30.
 4. W Wielki Piątek zachowujemy abstynencję i post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta. Post ścisły zachowujemy od 18. do 60 roku życia; od 14. roku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki i śmierci Chrystusa. Adoracja od godz. 10:00. Droga krzyżowa w Otyniu i Niedoradzu o godz. 15:00, po niej: Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo wynagradzające za grzechy aborcji. Rozpoczniemy także Nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

Liturgia Męki Pańskiej w Niedoradzu i Otyniu będzie o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony Grobie Bożym. Adoracja do 22:30. Prosimy Strażaków OSP o przygotowanie warty przy Bożym Grobie. Ofiary zbierane przy Grobie przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

 1. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia. Adoracja od godz. 9:30. Kancelaria w sobotę jest nieczynna, nie ma także Mszy o 11:00. W ciągu dnia będzie możliwość oddania czci krzyżowi świętemu. Warto i w tym dniu powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych. Błogosławieństwa Pokarmów na stół Wielkanocny: Zakęcie i Bobrowniki o 10:00, Otyń i Niedoradz 11:00. Ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne.
 2. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem w sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w Otyniu i Niedoradzu rozpocznie się o godz. 19:00. Przynosimy ze sobą świece, dzieci przystępujące do I Komunii, będą miały odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 3. Prosimy Róże Różańcowe i młodzież do bierzmowania o niesienie chorągwi w czasie procesji rezurekcyjnej, panów o niesienie baldachimu. Z racji świąt nie zapomnijmy do dekoracji krzyży i kapliczek przydrożnych.
 4. Msze święte w przyszłą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:
  • Zakęcie 9:30
  • Bobrowniki 11:00
  • Niedoradz 6:00 i 11:00 (nie ma Mszy o 9:30!)
  • Otyń 6:00 i 12:30 (nie ma Mszy o 8:00!)
 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze według porządku niedzielnego.

 

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia i wiele łask Bożych, opieki Maryi Królowej Pokoju!

Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów.  Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.