Ogłoszenia duszpasterskie 24.02.2024 r.

1. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Zbiórka do puszek na dzieła misyjne.
  2. Nabożeństwa drogi krzyżowej:
  • Wtorek w Bobrownikach o 16:30
  • Czwartek w Zakęciu o 16:30
  • Piątek w Niedoradzu o 16:30, w Otyniu o 17:30.
  1. Rekolekcje szkolne będą w Otyniu od najbliższego poniedziałku do środy.
  2. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 10. marca i potrwają do 13. marca.
  3. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Niedoradzu o 16:00, w Otyniu o 17:00, taca z Gorzkich żali przeznaczona na jałmużnę wielkopostną za udzielone w minionym roku dyspensy.
  4. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
  • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
  • za udział w drodze krzyżowej,
  • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
  • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
  1. Wspólnota ewangelizacyjna Syjon zaprasza młodzież na kolejne spotkanie w ramach projektu Młodzi w Kościele. Spotkanie odbędzie się w czwartek o 18:00 w Szkole Podstawowej w Otyniu. Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 7 i 8 SP spotkanie jest obowiązkowe. Na spotkanie zapraszamy także młodzież od 13. do 17. roku życia. W związku z tym spotkaniem nie będzie spotkania w Sanktuarium.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy Piątek i Sobota miesiąca.
  • W Piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią Świętą w Otyniu i w Niedoradzu od 8:00.
  • Nabożeństwa Wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa będą na zakończenie Drogi Krzyżowej.
  • W Sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu w sobotę od 10:15, różaniec i modlitwa wynagradzająca za grzechy i zniewagi Niepokalanemu Sercu NMP. Msza Święta ok. 11:00. O poprowadzenie różańca prosimy Róże Różańcowe.
  1. W przyszłą Niedzielę spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w Niedoradzu po Mszy o 11:00, w Otyniu po Mszy o 12:30.
  2. Przyszła Niedziela będzie Niedzielą Adoracyjną oraz będzie zmiana Tajemnic różańcowych.
  3. marca w Sanktuarium odbędzie się wielkopostne czuwanie kobiet.
  4. marca Rada Kościelna w Niedoradzu będzie zbierać ofiary na nowy chodnik przy kościele.
  5. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy dobrego tygodnia i wielu łask Bożych!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. W zeszłą niedzielę zebrano w Zakęciu 469 zł, w Bobrownikach 822 zł, w Niedoradzu 1086,20 zł, w Otyniu 1707,50 zł. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.