Ogłoszenia duszpasterskie 22.10.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Dzisiaj przypada 75. rocznica śmierci Prymasa Polski, Kardynała Augusta Hlonda. W naszych osobistych modlitwach prośmy o jego rychłą beatyfikację.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
  • W Otyniu: w poniedziałek, środę i piątek o 17:30, we Wtorek i Czwartek o 7:30, w sobotę o 10:30, a w niedziele o godz. 7:30 i 12:00.
  • W Niedoradzu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 16:30, w niedziele o 10:30
  • W Zakęciu: codziennie o 16:30, w niedziele o 9:00
  • W Bobrownikach: codziennie o 17:00, we wtorek o 16:30, w niedziele o 10:30.
  1. Wspólnota ewangelizacyjna Syjon zaprasza młodzież na drugie spotkanie w ramach projektu Młodzi w Kościele. Spotkanie odbędzie się w czwartek o 18:00 w Szkole Podstawowej w Otyniu. Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 7 i 8 SP spotkanie jest obowiązkowe. Na spotkanie zapraszamy także młodzież od 13. do 17. roku życia.
  2. W piątek nauki chrzcielne po Mszy wieczornej na plebanii.
  3. W sobotę wspominamy świętych Ap. Szymona i Judę Tadeusza. Dzień imienin ks. Bpa. Tadeusza Lityńskiego, którego polecamy w naszych modlitwach.
  4. Prosimy dzieci, które uczęszczają na nabożeństwa różańcowe, aby przyniosły podpisane plansze różańcowe w przyszłą niedzielę na dowolną Mszę.
  5. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy o 11:00.
  6. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie poświęcenia Kociołów, w których dokłada data poświęcenia nie jest znana. Nastąpi zmiana czasu na zimowy.
  7. Zbliża się listopad czas szczególnej modlitwy wypominkowej. W kościele, zostały wyłożone kartki wypominkowe. Na kartkach zostały umieszczone osobne kolumny na Nazwiska i Imiona zmarłych oraz daty wyczytania. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek. Za złożone ofiary wypominkowe serdecznie dziękujemy!
  8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości korzystając z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii św., przypominamy o możliwości uzyskania odpustów za zmarłych.
  9. października zapraszamy na spotkanie ze świętymi – Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału i przebranie się wyłącznie w stroje świętych, błogosławionych i aniołów. W planie Balu modlitwa, mnóstwo muzyki, rozdanie Oskarów – aniołów za najpiękniejsze stroje w różnych kategoriach wiekowych, konkurs wiedzy o świętych, Msza święta i procesja.
  10. Msze święte w Uroczystość Wszystkich Świętych: w Sanktuarium i Zakęciu o 8:00; na cmentarzach: w Niedoradzu i Bobrownikach o 10:00, w Otyniu na starej części 13:00, na nowej o 11:00. Msze 2 listopada: w Bobrownikach i Zakęciu o godz. 17:00, w Otyniu i Niedoradzu o godz. 18:00.
  11. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  12. Są nowe numery tygodników katolickich Niedziela i Gość Niedzielny.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości  darów Bożych oraz opieki Maryi Królowej Pokoju.

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. W zeszłą niedzielę zebrano: Zakęcie 530 zł i 5€, Bobrowniki 466,5 zł, Niedoradz 913,83 zł, Otyń 1695,35 zł i 1€. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.