Ogłoszenia duszpasterskie 21.01.2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to inspiracja do częstszego sięgania po Słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego.
  2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.
  3. Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Sanktuarium Maryjnego i Parafianom za wspólne kolędowanie i spotkanie kolędowe, które odbyło się w zeszłą niedzielę w Niedoradzu.
  4. Msze święte w okresie kolędy:
  • Poniedziałek Otyń i Niedoradz o 15:00
  • Wtorek Otyń 8:00, Bobrowniki 15:00
  • Środa Otyń i Niedoradz o 15:00
  • Czwartek Otyń 8:00, Zakęcie 15:00
  • Piątek Otyń 18:00 i Niedoradz o 15:00
  • Sobota Otyń 11:00, Niedoradz 17:00
  1. Wspólnota ewangelizacyjna Syjon zaprasza młodzież na drugie spotkanie w ramach projektu Młodzi w Kościele. Spotkanie odbędzie się w czwartek o 18:00 w Szkole Podstawowej w Otyniu. Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 7 i 8 SP spotkanie jest obowiązkowe. Na spotkanie zapraszamy także młodzież od 13. do 17. roku życia. W związku z tym spotkaniem nie będzie spotkania w Sanktuarium.
  2. Zapraszamy mężczyzn na spotkanie „droga odważnych” w piątek od godz. 17:00. Na spotkaniu gościć będziemy mężczyzn z Poznania ze wspólnoty Droga odważnych. Plan spotkania: 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, 18:00 Msza Święta, po Mszy spotkanie w Przylądku. Z racji spotkania nie będzie Mszy o godz. 15:00.
  3. Proboszcz organizuje wyjazd mężczyzn na spotkanie grup męskich kolędowe w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu, w najbliższą sobotę 27. stycznia. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  4. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  5. W środę wspominamy św. Franciszka Salezego, w czwartek przypada wspomnienie nawrócenia św. Pawła Ap., a w piątek świętych Tymoteusza i Tytusa.
  6. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Tradycyjne pozostawiamy koperty na utrzymanie WSD w Paradyżu. Podany plan obejmuje ulice bądź numery, które mogą być w różnej kolejności! W sobotę od 10:00 będzie kolęda uzupełniająca prosimy do zakrystii zgłaszać osoby, które pragną poprosić o błogosławieństwo swoich domów. Plan kolędy uległ zmianie:
  • Poniedziałek od 16:00 Niedoradz ulice: Dworcowa, Wiśniowa, Krasickiego, Piaskowa, Kochanowskiego
  • Wtorek od 16:00 Niedoradz ulice: Kopernika, Prusa, Drzewna
  • Środa od 16:00 Niedoradz ulica: Zielonogórska
  • Czwartek od 16:00 Niedoradz ulice: Struga, Serafina
  • Piątek od 16:00 Niedoradz ulice: Ogrodowa, Tuwima, Makuszyńskiego, Brzechwy
  • Sobota od 13:00 Niedoradz ulice: Akacjowa, Sosnowa, Kręta, Krótka
  • Poniedziałek 29.01 Niedoradz ulice: Leśna, Nowosolska, Podgórna

Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych darów, opieki MB Królowej Pokoju