Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 2.06.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 2.06.2024 r.

 1. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Strażakom OSP Otyń i Niedoradz, organistom, niosącym feretrony i sztandary, budowniczym ołtarzy.
 2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia, za Jego Opatrzność nad naszym Narodem. Po Mszach zbiórka do puszek na Centrum Budowy Opatrzności Bożej.
 3. Dzisiaj Uroczystość patronalna naszego Sanktuarium: Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa odprawiona będzie o godz. 13:00 (przesunięcie z godz. 12:30!).
 4. Trwają dni Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała. W tygodniu procesje Eucharystyczne są po Mszach świętych, natomiast w niedzielę w Otyniu po Mszy o 12:30, w Niedoradzu po Mszy o 9:30, w Zakęciu i Bobrownikach po Mszy.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu:
 • W Otyniu od poniedziałku do środy po Mszy świętej, w czwartek o 17:30, piątek i sobotę pół godziny przed Mszą w niedziele 10 min. przed Mszą
 • W Niedoradzu: w poniedziałek i środę o 16:45, w piątek i sobotę po Mszach świętych w niedziele między Mszami.
 • W Bobrownikach codziennie o 17:00, we wtorki po Mszy, w niedziele 10 min. przed Mszą
 • W Zakęciu codziennie o 17:00, w czwartek i piątek po Mszy, w niedziele 10 min. przed Mszą
 1. W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na adorację z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to także Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia w Zakęciu obchodzimy odpust kościoła filialnego. Serdecznie zapraszamy na sumę odpustową o godz. 17:00.
 3. Odwiedziny chorych z Komunią świętą w piątek w Otyniu i Niedoradzu od 8:00
 4. Okazja do spowiedzi w piątek w Niedoradzu od 16:30 w Otyniu od 17:30
 5. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 10:00.
 6. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na Kul i Instytut w Zielonej Górze.
 8. Czerwca w Rokitnie odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży, na który szczególnie zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd, zapisy i informacje u ks. Pawła.
 9. Wraz ze Wspólnotą Ewangelizacyjną Syjon zapraszamy do Sanktuarium na koncert chwały: 9 czerwca br. od 17:00.
 10. Czerwca organizujemy dekanalny wyjazd do Rokitna, na diecezjalny odpust MB Rokitniańskiej, zapisy w zakrystii.
 11. Jak co roku będziemy gościć parafialną pieszą pielgrzymkę z Klenicy do naszego Sanktuarium 22. Czerwca o godz. 12:00. Natomiast nasza parafialna pielgrzymka do Klenicy będzie 1. lipca. Do naszej pielgrzymki dołączą pielgrzymi zdążający na Jasną Górę, by 2. lipca wyruszyć dalej na Jasną Górę.
 12. Patroni tygodnia:
 • Poniedziałek Święci Karol Lwanga i Towarzysze
 • Środa św. Bonifacy
 • Sobota Niepokalane Serce NMP oraz św. Jadwiga

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.