Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2023 r.

1. Dzisiaj trzydziesta trzecia niedziela zwykła. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych Kościołów.
  2. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich.
  3. Dziękujemy za ofiary składane na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W zeszłą niedzielę w całej parafii zebrano 1436 zł.
  4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, do końca listopada, po Mszach sprawowanych w tygodniu.
  5. We wtorek przypada wspomnienie Ofiarowanie NMP.
  6. We czwartek, o 19:00 w Sanktuarium, spotkanie biblijno-uwielbieniowe, pt. „Boża perspektywa”. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją relację z Bogiem i ze Słowem Bożym.
  7. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę Kobiet do Sanktuarium MB w Babimoście, która odbędzie się 25 listopada. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Ewangelizacyjna Syjon.
  8. W naszym dekanacie organizujemy wyjazd młodzieży na spotkanie młodych do Grodowca 25 listopada. Zapisy i informacje u ks. Pawła.
  9. Zachęcamy do zakupienia pomocy, tj. „Zdrapki” na czas adwentu. Zdrapka oznaczona jest datami na każdy dzień adwentu. Cena minimalna 3 zł.
  10. Przyszła niedziela będzie uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela w roku liturgicznym. To także święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  11. Także w przyszłą niedzielę przypada święto patronalne naszego Seminarium, dlatego jak co roku taca przeznaczona na funkcjonowanie naszego Seminarium.
  12. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.

Patroni tygodnia:

• Poniedziałek św. Rafał Kalinowski
  • Środa św. Cecylia
  • Piątek święci męczennicy Andrzej i Towarzysze

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości  darów Bożych oraz opieki Maryi Królowej Pokoju.