Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2024 r.

 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Dzisiaj kończymy okres Wielkanocny. W dniu dzisiejszym możemy skorzystać z odpustu zupełnego za publiczne odśpiewanie hymnu „o Stworzycielu Duchu przyjdź!”
 2. Dzisiejszy dzień jest misyjnym dniem Chorych.
 3. Dziękujemy Panu Bogu za dar święceń diakonatu, które wczoraj otrzymał dk. Jakub Błażyński, z Niedoradza. Otoczmy go naszą modlitwą i prośmy o dar nowych powołań do służby bożej z naszej Parafii i z naszej diecezji. Serdeczne gratulacje i życzenia składamy również Rodzicom Jakuba.
 4. Dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej w Niedoradzu, o godz. 11:00. Natomiast w następną niedzielę uroczystość I Komunii Świętej będzie w Otyniu, o godz. 9:30 i 12:00.
 5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych Kościołów. W Niedoradzu zbiórka do puszki na kosiarkę.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tym tygodniu:
 • W Otyniu od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej, piątek i sobotę pół godziny przed Mszą w niedziele 10 min. przed Mszą
 • W Niedoradzu: w poniedziałek i środę 15 min. przed Mszą, piątek i sobotę po Mszach świętych w niedziele między Mszami
 • W Bobrownikach codziennie o 17:00, we wtorki po Mszy, w niedziele 10 min. przed Mszą
 • W Zakęciu codziennie o 17:00, w czwartki po Mszy, w niedziele 10 min. przed Mszą
 1. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 2. W najbliższy czwartek, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI.
 3. W czwartek nie ma spotkania biblio-uwielbieniowego, pt. „Boża perspektywa”.
 4. W sobotę ze względu na spowiedź dzieci komunijnych kancelaria czynna od 9:15.
 5. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, w Polsce uroczystość ta kończy przyjmowanie komunii świętej w okresie Wielkanocnym.
 6. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 7. Uroczystość Bożego Ciała
 • W Otyniu: 1 ołtarz przy Ratuszu: mieszkańcy Zakęcia, Konradowa, Otyń wszystkie ulice osiedla nad Ochlą; 2 ołtarz przy krzyżu na ul. Kościuszki: rodzice dzieci pierwszokomunijnych i najbliżsi mieszkańcy; 3 ołtarz koło Państwa Fabickich: mieszkańcy Bobrownik oraz Otyń ulice od Bobrownik do Sanktuarium; 4 ołtarz przy krzyżu misyjnym przy Sanktuarium: Róże Różańcowe, rodzice młodzieży do bierzmowania, Otyń ulice od Nowej Soli;
 • W Niedoradzu: 1 ołtarz koło Państwa Oleksiak: rodzice dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych; 2 ołtarz koło Państwa Słońskich rodzice młodzieży, do bierzmowania (7 i 8 SP) i Mieszkańcy ulic od strony cmentarza; 3 ołtarz koło figurki MB Rada Kościelna i Sołecka Mieszkańcy od ulicy Zielonogórskiej do torów, 4 ołtarz koło Państwa Głębockich Róże Różańcowe i Mieszkańcy ulic od strony kościoła.
 1. Czerwca w Rokitnie odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży, na który szczególnie zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd, zapisy i informacje u ks. Pawła.
 2. Jak co roku będziemy gościć parafialną pieszą pielgrzymkę z Klenicy do naszego Sanktuarium 22. Czerwca o godz. 12:00. Natomiast nasza parafialna pielgrzymka do Klenicy będzie 1. lipca. Do naszej pielgrzymki dołączą pielgrzymi zdążający na Jasną Górę, by 2. lipca wyruszyć dalej na Jasną Górę.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.