Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.12.2023 r.

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. W dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia i rozdawania róż przez papieży w Rzymie. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie naszych rodzin.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów. Po Mszach zbiórka do puszek na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze, w którym mieszka min. ks. Krzysztof, który również pomaga w naszej parafii.
 3. To już połowa Adwentu. Od dzisiaj wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Spowiedź jest każdego dnia przed Mszą świętą.
 4. Zapraszamy na ostatnie Msze o Najświętszej Maryi Pannie, zwane roratami. W tym tygodniu roraty będą:
 • W Otyniu: poniedziałek, środę i piątek o 18:00
 • W Niedoradzu: poniedziałek, środę i piątek o 17:00
 • W Bobrownikach: we wtorek o 17:00
 • W Zakęciu: w czwartek o 17:00
 1. Duże świece, w cenie min. 20 zł i opłatki można nabywać w Sanktuarium w sklepiku, w Niedoradzu w salce, natomiast Zakęciu i Bobrownikach w zakrystii. Ofiara za opłatki przeznaczona będzie na opłacenie ubezpieczeń naszych Kościołów na rok 2024 r.
 2. Dzisiaj ministranci będą rozprowadzali kartki świąteczne, kalendarze, kropidełka i inne dewocjonalia, dochód przeznaczony na wyjazd ministrantów.
 3. W czwartek odwiedziny chorych w domach z Komunią świętą w Otyniu od 8:00, w Niedoradzu od 8:45.
 4. Wspólnota ewangelizacyjna Syjon zaprasza młodzież na spotkanie w ramach projektu Młodzi w Kościele. Spotkanie odbędzie się w czwartek o 18:00 w Szkole Podstawowej w Otyniu. Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. 7 i 8 SP spotkanie jest obowiązkowe. Na spotkanie zapraszamy także młodzież od 13. do 17. roku życia. W związku z tym spotkaniem nie będzie spotkania w Sanktuarium.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium w piątek od 17:15 i sobotę od 10:15.
 6. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy świętej.
 7. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 8. W następną niedzielę będziemy obchodzić 4. Niedzielę Adwentową, nie należy ona do obchodów Świąt Bożego Narodzenia, dlatego przypominamy, że mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej do godzin południowych.
 9. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w nocy, 24. grudnia. Wcześniej w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 10. Msze Pasterskie 24. grudnia:
 • Otyń 24:00
 • Niedoradz 22:30
 • Bobrowniki 21:00
 • Zakęcie 21:00

Taca z pasterek przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Matki i Dziecka im. Bpa W. Pluty.

 1. W pierwszy i drugi dzień świąt, Msze święte odprawiane są według planu niedzielnego.

Zapewniamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości darów Bożych oraz opieki Maryi Królowej Pokoju.

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.