Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2024 r.

1. W piątą niedzielę czasu Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na fundusz remontowy naszego Sanktuarium i naszych Kościołów.
  3. W tych dniach odmawiany Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Tekst nowenny przy wyjściu z kościoła.
  4. Dzisiaj Rada Kościelna w Niedoradzu będzie zbierać ofiary na nowy chodnik przy kościele.
  5. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Niedoradzu o 16:00, w Otyniu o 17:00, taca z Gorzkich żali przeznaczona na kwiaty i dekoracje świąteczne.
  6. Świece Caritas na stół wielkanocny są do nabycia przy Sanktuarium w sklepiku, w Niedoradzu w Salce, w Zakęciu i Bobrownikach w zakrystii. Ofiara za świece, została ustalona na 20 zł. Rozprowadzane są także palmy na niedzielę Palmową.
  7. Drogi krzyżowe ulicami naszych miejscowości będą po zakończeniu Mszy świętej:
    • Bobrowniki wtorek o 17:00
    • Zakęcie czwartek o 17:00
    • Niedoradz piątek o 17:00
    • Otyń piątek o 18:00

Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie trasy przemarszu, podjęcia krzyża według wyznaczonych stacji. Prosimy o pomoc w zabezpieczeniu Drogi krzyżowej naszych Strażaków.

1. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Tego dnia przez wstawiennictwo św. Józefa, będziemy się modlić za mężów i ojców o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu Jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci.
  2. W czwartek o 19:00 w Sanktuarium spotkanie biblio-uwielbieniowe, pt. „Boża perspektywa”. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją relację z Bogiem i ze Słowem Bożym.
  3. Wyjątkowo w sobotę nauki chrzcielne o godz. 10:00.
  4. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy o 11:00.
  5. Przyszła niedziela – Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.
  6. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  7. -go maja o godz. 14:00, będzie udzielony, w parafii św. Józefa w Nowej Soli, sakrament bierzmowania dla naszej młodzieży z klasy 8 SP.
  8. Organizujemy dekanalny kurs przedmałżeński, orientacyjny termin: dwa
    weekendy: 4.-5. i 11.-12. maja.
  9. Ksiądz Paweł wraz z ks. Andrzejem Jędrzejowskim zapraszają na pielgrzymkę – Sanktuaria Polski. W programie: Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Ludźmierz – Zakopane – Łagiewniki, Góra Św. Anny – Jawor; w dniach 29.04 – 2.05. 2024 r. (4 dni) Cena 1050 zł. Informacje u ks. Pawła i na informatorach.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy dobrego tygodnia i wielu łask Bożych!