Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2023 r.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów.
  2. W dzisiejszą niedzielę w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. W zeszłą Niedzielę do puszek zebrano w całej Parafii 908,50 zł.
  3. Dzisiaj wspominamy św. Teresę Benedyktę od Krzyża oraz obchodzimy światowy dzień dziecka utraconego.
  4. Przypominamy o obywatelskim obowiązku udziału w dzisiejszych wyborach parlamentarnych.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
  • W Otyniu: w poniedziałek, środę i piątek o 17:30, we Wtorek i Czwartek o 7:30, w sobotę o 10:30, a w niedziele o godz. 7:30 i 12:00.
  • W Niedoradzu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 16:30, w niedziele o 10:00
  • W Zakęciu: codziennie o 16:30, w niedziele o 9:00
  • W Bobrownikach: codziennie o 17:00, we wtorek o 16:30, w niedziele o 10:30.
  1. Jutro kolejna rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską.
  2. We środę wspominamy św. Łukasza Ewangelistę, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach Służby Zdrowia.
  3. W czwartek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, ustanowiony w rocznicę zamordowania bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  4. We czwartek, o 19:00 w Sanktuarium, spotkanie biblio-uwielbieniowe, pt. „Boża perspektywa”. W czasie spotkania modlić się będziemy o pokój w Ziemi Świętej. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją relację z Bogiem i ze Słowem Bożym.
  5. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca na działalność misyjną Kościoła.
  6. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  7. Są nowe numery tygodników katolickich Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Także wspominamy w tym tygodniu:
  • Poniedziałek św. Jadwiga Śląska
  • Wtorek św. Ignacy Antiocheński
  • Piątek św. Jan Kanty

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości  darów Bożych oraz opieki Maryi Królowej Pokoju.