Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2024 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszach Świętych udzielamy sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszach zbiórka do uszek na rzecz katolickich hospicjów.
 2. Dzisiaj także rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa oraz za zmagających się z alkoholizmem.
 3. W tym tygodniu, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Taca tego dnia przeznaczona będzie na dom księży emerytów. Ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Msze Święte tego dnia:
 • Otyń 9:00 i 18:00
 • Niedoradz 9:00 i 18:00
 • Bobrowniki 16:30
 • Zakęcie 16:30

Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Zachęcamy do podjęcia różnych form pokuty, min. abstynencji. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty.

 1. Nabożeństwa drogi krzyżowej będą sprawowane w piątki: w Niedoradzu o 16:30, w Otyniu o 17:30. Natomiast w Bobrownikach we wtorki o 16:30, w Zakęciu w czwartki o 16:30.
 2. Rekolekcje szkolne będą w Otyniu od 26. do 28. lutego.
 3. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Niedoradzu o 16:00, w Otyniu o 17:00, taca z Gorzkich żali przeznaczona na jałmużnę wielkopostną za udzielone w minionym roku dyspensy.
 4. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
 • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu,
 • za udział w drodze krzyżowej,
 • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
 • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
 1. Nauki chrzcielne we środę (14.02) o 19:00 na plebanii.
 2. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów.
 3. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 4. We środę wspominamy świętych Cyryla i Metodego oraz św. Walentego.

 

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy dobrego tygodnia i wielu łask Bożych!

 

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.