Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada 24. Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie – krajach byłego ZSSR.
  2. Dzisiaj spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej oraz błogosławieństwo medalików: w Niedoradzu o 11:00, w Otyniu o 12:30.
  3. Rozpoczynamy dzisiaj święty czas rekolekcji Adwentowych, które poprowadzi ks. Waldemar Grzyb. Nauki będą na Mszach Świętych w Niedzielę. Natomiast w tygodniu:
  • Zakęcie: poniedziałek o 16:30,
  • Bobrowniki: wtorek o 16:30,
  • Niedoradz: poniedziałek, wtorek o 10:00 i 17:00,
  • Otyń: poniedziałek, wtorek o 9:00 i 18:00.
  1. Spowiedź rekolekcyjna:
  • Zakęcie: poniedziałek 16:15,
  • Bobrowniki: wtorek od 16:15,
  • Niedoradz: wtorek od 16:30,
  • Otyń: wtorek od 17:30.
  1. Zapraszamy na Msze o Najświętszej Maryi Pannie, zwane roratami. W tym tygodniu roraty będą:
  • W Otyniu: poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 18:00
  • W Niedoradzu: poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 17:00
  • W Bobrownikach: we wtorek o 17:00
  • W Zakęciu: w czwartek o 17:00

Zgodnie z tradycją na roraty zachęcamy, aby przychodzić z lampionami.

1. Świece i opłatki można nabywać w Sanktuarium w sklepiku, w Niedoradzu w salce, natomiast Zakęciu i Bobrownikach w zakrystii. Ofiara za opłatki przeznaczona będzie na opłacenie ubezpieczeń naszych Kościołów na rok 2024 r.
  2. Dzisiaj ministranci będą rozprowadzali kartki świąteczne, kalendarze, kropidełka i inne dewocjonalia, dochód przeznaczony na wyjazd ministrantów.
  3. We wtorek 42. Rocznica wprowadzenia Stanu wojennego, polecamy w modlitwie wszystkie ofiary tamtych wydarzeń, prosząc o pokój na świecie i w naszych rodzinach.
  4. W czwartek nie będzie spotkania biblijno-uwielbieniowego, uczestników spotkań zapraszamy w poniedziałek i wtorek na rekolekcje adwentowe.
  5. W piątek o 18:45 nauki chrzcielne na plebanii.
  6. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy świętej.
  7. Za tydzień taca przeznaczona na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów. Zbiórka do puszek na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  8. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  9. Patroni tygodnia: środa św. Łucja, czwartek św. Jan od Krzyża.

Zapewniamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości darów Bożych oraz opieki Maryi Królowej Pokoju.