Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.09.2023 r.

 1. Dzisiaj dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Wraz z całą Wspólnotą Kościoła Katolickiego w Polsce dziękujemy dziś Bogu za ogłoszenie nowych błogosławionych Józefa i Wiktorię Ulmów wraz z ich dziećmi: Stasiem, Basią, Władziem, Franusiem, Antosiem, Marysią i bezimiennym.
 2. Razem ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sanktuarium Maryjnego w Otyniu, zapraszamy dzisiaj na Festyn Rodzinny, po Mszy o 12:30. Zapraszamy na łąkę gdzie jest pomnik św. Jana Pawła II. Będą przygotowane liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży, rodzin. Środki pozyskane z festynu są przeznaczone na dokończenie instalacji przeciw pożarowej w Sanktuarium.
 3. Dzieci, które w zeszłym roku szkolnym, zbierały w niedziele naklejki, prosimy, aby przyniosły do zakrystii podpisane książeczki. Po Mszy rozdanie nowych książeczek.
 4. Wyjątkowo we środę o 19:00 w Sanktuarium spotkanie biblio-uwielbieniowe, pt. „Boża perspektywa”. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją relację z Bogiem i ze Słowem Bożym.
 5. W czwartek przypada uroczystość patronalna – odpust Podwyższenia Krzyża Świętego, kościoła parafialnego w Otyniu. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Od 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17:20 różaniec w int. wynagradzającej i dziękczynnej. O 18:00 litania do Krzyża Świętego i procesja dookoła Sanktuarium, następnie uroczysta Suma Odpustowa w int. Wspólnoty Parafialnej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu uroczystości: ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiatki, strażaków do niesienia Baldachimu, prosimy przygotować chorągwie i figurkę. Przypominamy i dziękujemy za zadbanie naszych krzyży i kapliczek przydrożnych.
 6. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o 10:00.
 7. Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 7 SP będą w niedzielę 17. września, na Mszy o godz. 12:30. Kandydat wraz z rodzicami przynosi podpisane oświadczenie. Po Mszy będzie spotkanie organizacyjne. Na to spotkanie zapraszamy także młodzież z 8 kl. SP.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium w piątek od 17:15 i sobotę od 10:15.
 9. Nauki chrzcielne w piątek po Mszy wieczornej.
 10. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 11. Są nowe numery tygodników katolickich Niedziela i Gość Niedzielny.
 12. Organizujemy z Sanktuarium w Otyniu pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku, w dniach 31.01.-14.02.2024 r. Bliższe informacje, będą na plakacie i Facebooku Sanktuarium, telefon do zapisów 783 700 176.
 13. Dziękujemy Wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego AGD i RTV.
 14. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów. Natomiast do puszek składamy ofiary na KUL i Instytut w Zielonej Górze.
 15. Wspominamy w tym tygodniu:
 • Środa św. Jan Chryzostom bp i DK
 • Piątek NMP Bolesną
 • Sobota św. Męczenników Korneliusza i Cypriana

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Maryi Królowej Pokoju, Spokojnych, Bezpiecznych Wakacji!  

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.

Modlitwa do błogosławionej Rodziny Ulmów:

Wszechmogący wieczny Boże, dziękujemy Ci za świadectwo heroicznej miłości małżonków Józefa i Wiktorii z dziećmi, którzy oddali swoje życie ratując prześladowanych Żydów. Niech ich modlitwy oraz przykład wspierają rodziny w chrześcijańskim życiu i pomagają wszystkim kroczyć prawdziwą drogą świętości. Panie, jeśli jest to zgodne z Twoją wolą, racz łaskawie udzielić mi łaski …, o którą Cię proszę przez ich wstawiennictwo i zalicz ich do grona Świętych. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.