Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2024 r.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem”.
  2. Dzisiaj spotkania spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, w Niedoradzu po Mszy o 11:00, w Otyniu po Mszy o godz. 12:30.
  3. W niedziele zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w Niedoradzu o 16:00, w Otyniu o 17:00, taca z Gorzkich żali przeznaczona na kwiaty i dekoracje świąteczne.
  4. Nabożeństwa drogi krzyżowej:
    • Wtorek w Bobrownikach o 16:30
    • Czwartek w Zakęciu o 16:30
    • Piątek w Niedoradzu o 16:30, w Otyniu o 17:30.
  1. W czasie Wielkiego Postu można zyskiwać odpusty zupełne:
    • za udział w drodze krzyżowej,
    • za udział w nabożeństwie gorzkich żali,
    • za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.
  1. Dzisiaj rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je ks. Proboszcz parafii Łacina-Poznań, ks. Radosław Rakowski. Nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach Świętych i Gorzkich Żalach. Rekolekcje potrwają do środy. Plan rekolekcji znajdziemy na plakacie w gablocie.
  2. Plan rekolekcji Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi:
    • Bobrowniki: poniedziałek i wtorek o godz. 16:30
    • Zakęcie: środa o godz. 16:30
    • Niedoradz: poniedziałek, wtorek, środa o godz. 10:00 i 17:00
    • Otyń: poniedziałek, wtorek, środa o godz. 9:00 i 18:00.
  1. Spowiedź rekolekcyjna:
    • Zakęcie: środa od godz. 16:15
    • Bobrowniki: wtorek od godz. 16:15
    • Niedoradz: środa w godz.: 9:30-10:00 i 16:30-17:00
    • Otyń: środa od 8:30-9:00 i 17:30-18:00.
  1. W środę 11. Rocznica wyboru papieża Franciszka
  2. W czwartek o 19:00 w Sanktuarium spotkanie biblio-uwielbieniowe, pt. „Boża perspektywa”. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją relację z Bogiem i ze Słowem Bożym.
  3. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy o 11:00.
  4. marca Rada Kościelna w Niedoradzu będzie zbierać ofiary na nowy chodnik przy kościele.
  5. Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą palmy na Niedzielę Palmową oraz świece Caritas na stół wielkanocny w cenie min. 20 zł.
  6. Drogi krzyżowe ulicami naszych miejscowości będą po Mszach w Bobrownikach 19.03, Zakęciu 21.03, Niedoradzu i Otyniu 22.03.
  7. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  8. Przed przypadającym 25. marca Dniem Świętości Życia, w dniach -24. marca br., w całej Polsce, w naszej diecezji i naszej parafii, będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
  9. Parafia w Ośnie Lubuskim zaprasza na Misterium Pasyjne. Wydarzenie odbędzie się  marca br.o godz. 19:00, wzdłuż murów miasta w roku jubileuszowym 900.-lecia Diecezji Lubuskiej.
  10. -go maja o godz. 14:00, będzie udzielony, w parafii św. Józefa w Nowej Soli, sakrament bierzmowania dla naszej młodzieży z klasy 8 SP.
  11. Organizujemy dekanalny kurs przedmałżeński, orientacyjny termin: dwa
    weekendy: 4.-5. i 11.-12. maja.
  12. Ksiądz Paweł wraz z ks. Andrzejem Jędrzejowskim zapraszają na pielgrzymkę – Sanktuaria Polski. W programie: Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Ludźmierz – Zakopane – Łagiewniki, Góra Św. Anny – Jawor; w dniach 29.04 – 2.05. 2024 r. (4 dni) Cena 1050 zł. Informacje u ks. Pawła i na informatorach.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy dobrego tygodnia i wielu łask Bożych!