Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 1.10.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 1.10.2023 r.

 1. Dzisiaj niedziela Adoracyjna.
 2. W tych dniach rozpoczyna się w Rzymie Pierwsza Sesja Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. W sposób szczególny módlmy się w intencji zgromadzonych na synodzie.
 3. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II w liście o różańcu napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
 • W Otyniu: w poniedziałek, środę i piątek o 17:30, we Wtorek i Czwartek o 7:30, w sobotę o 10:30, a w niedziele o godz. 12:00.
 • W Niedoradzu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 16:30, w niedziele o 10:00
 • W Zakęciu: codziennie o 16:30, w niedziele o 9:00
 • W Bobrownikach: codziennie o 17:00, we wtorek o 16:30, w niedziele o 10:30.
 • Za odmówienie całego różańca – 5 tajemnic, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę nieustającego różańca w intencji pokoju na świecie i o Boże błogosławieństwo dla Polski. Polega to na wybraniu stałej pory i odmawianiu jednej części różańca przez cały październik. Zapisy przez stronę pl, tel. 577 644 502.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
 • W Czwartek tradycyjnie zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Świętą, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 • W Piątek odwiedziny chorych w domach z Komunią Świętą w Otyniu i w Niedoradzu od 8:00.
 • Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej pierwszo-piątkowej w Niedoradzu od 16:30, w Otyniu od 17:15. Po Mszach świętych Droga Krzyżowa w intencji wynagradzającej za grzechy.
 1. W Sobotę przypada pierwsza Sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od 10:15 i Msza Sanktuaryjna o godz. 11:00, wieczorem z okazji I Soboty miesiąca zapraszamy, na ostatnie w tym roku, wieczorne czuwanie Fatimskie ku czci Niepokalanego Serca NMP. W programie: o 20.00 adoracja, 20.15 różaniec wynagradzający za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi; o 21.00 Apel Maryjny i nauka. Następnie procesja z figurą Maryi i Dzieciątka Jezus wokół Sanktuarium na zakończenie czuwania Msza Św. w int. wynagradzającej. O poprowadzenie różańca i niesienie figury prosimy parafian z Otynia.
 2. Także w sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca oraz Caritasu do Rokitna. Z naszej parafii będzie możliwość dołączenia się do pielgrzymów z dekanatu. Wyjazd 7. października ok. 8:15 spod Sanktuarium i z przystanku PKS-u w Niedoradzu. Koszt 40 zł. płatne w autokarze. Zapisy w zakrystii.
 3. W sobotę w Sanktuarium o godz. 18:00, odbędzie się uroczystość konsekracji p. Agnieszki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Spotkania dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę: w Niedoradzu na Mszy o 11:00 w Otyniu na Mszy o 12:30. Na Mszach poświęcenie różańców.
 5. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 6. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 7. Są nowe numery tygodników katolickich Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. Organizujemy z Sanktuarium w Otyniu pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku, w dniach 31.01.-14.02.2024 r. Bliższe informacje, będą na plakacie i Facebooku Sanktuarium, telefon do zapisów 783 700 176.
 9. Wspominamy w tym tygodniu:
 • Poniedziałek święci Aniołowie Stróżowie
 • Środa św. Franciszek z Asyżu
 • Czwartek św. Faustyna Kowalska
 • Sobota NMP Różańcowa

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości  darów Bożych oraz opieki Maryi Królowej Pokoju.

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.