Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2024 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy (zwaną białą lub przewodnią). Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała św. Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia”. Największym dzisiejszym darem jest łaska „zupełnego odpuszczenia win i kar” związana z Komunią świętą przyjętą w tym dniu po dobrze odprawionej spowiedzi (bez przywiązania do najmniejszego grzechu), w duchu nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w postawie ufności wobec Boga i czynnej miłości bliźniego. Jest to – jak tłumaczy ks. prof. Ignacy Różycki – łaska większa od odpustu zupełnego.
 2. Dzisiaj w Niedoradzu i Otyniu będzie czuwanie modlitewne w godzinie miłosierdzia, od 15:00 do 16:00. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie, podczas publicznego nabożeństwa, Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że na terenie Polski można codziennie uzyskać odpust zupełny, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia w każdym kościele, w którym jest Najświętszy Sakrament.
 3. Dzisiaj po Mszach zbiórka do puszek na dzieła charytatywne Caritas. Rozpoczynamy także tydzień miłosierdzia. Zachęcamy by wspierać różne działania Caritas – informacje na stronie internetowej.
 4. Z racji przeżywanych dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej w poniedziałek przypada przeniesiona z 25. marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy by jeszcze złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji.
 5. Spotkania dla Róż Różańcowych w poniedziałek: w Niedoradzu o 16:45 oraz w Otyniu po Mszy świętej o 18:00, w Bobrownikach we wtorek po Mszy wieczornej.
 6. W czwartek o 19:00 w Sanktuarium spotkanie biblio-uwielbieniowe, pt. „Boża perspektywa”. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją relację z Bogiem i ze Słowem Bożym.
 7. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy o 11:00.
 8. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 9. Zapraszamy do Sanktuarium, na Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od 17:15 i w sobotę od godz. 10:15.
 10. Przyszła Niedziela – Biblijna rozpocznie tydzień Biblijny. Spotkania dla rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii w Niedoradzu na Mszy o 11:00, w Otyniu na Mszy o 12:30.
 11. Dekanalny kurs przedmałżeński, orientacyjny termin: dwa weekendy: 4.-5. i 11.-12. maja.
 12. Pielgrzymka Sanktuaria Maryjne w dniach 29.04 – 2.05. 2024 r. Zostaje odwołana.

 

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy by Boże błogosławieństwo nas umocniło do świadectwa i czynów miłosierdzia!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.