Witaj na stronie Sanktuarium MB Królowej Pokoju w Otyniu

Ogłoszenia duszpasterskie 07.01.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 07.01.2024 r.

W dzisiejszą niedzielę będziemy gościli Jego Ekscelencję bpa Pawła Sochę. Ksiądz Biskup obchodzi 65-lecie przyjęcia święceń kapłańskich i 50-lecia święceń biskupich. Odprawi Mszę świętą o godz. 12:30 w int. o dar pokoju w Świecie, a zwłaszcza na Ukrainie i Ziemi Świętej. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

 1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.
 2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego.
 3. Msze święte w okresie kolędy:
 • Poniedziałek Otyń i Niedoradz o 15:00
 • Wtorek Otyń 8:00, Bobrowniki 15:00
 • Środa Otyń i Niedoradz o 15:00
 • Czwartek Otyń 8:00, Zakęcie 15:00
 • Piątek Otyń i Niedoradz o 15:00
 • Sobota Otyń 11:00, Niedoradz 17:00
 1. We czwartek, o 19:00 w Sanktuarium, spotkanie biblio-uwielbieniowe, pt. „Boża perspektywa”. Zapraszamy osoby pragnące pogłębić swoją relację z Bogiem i ze Słowem Bożym.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sanktuarium Maryjnego, Wszystkich Parafian, na wspólne Parafialne kolędowanie i opłatek, o godz. 16:00 w Niedoradzu.
 3. W następną niedzielę spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komuni w Niedoradzu na Mszy o 11:00, w Otyniu na Mszy o 12:30.
 4. W minionym roku w naszej parafii zawarto 5 nowych małżeństw (9 w 2022 r.), ochrzczono 30 dzieci (24 w 2022 r.), do bierzmowania przystąpiło 49 osób, pożegnano 59 osoby (43 w 2022 r.).
 5. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
 6. Choć kończy się okres Bożego Narodzenia, to w kościołach franciszkańskich naszej diecezji, do 2 lutego można zyskać Odpust Zupełny za nawiedzenie Żłóbka Pana Jezusa. Stolica Apostolska wydała dekret w związku z Jubileuszem 800-lecia pierwszych Jasełek św. Franciszka z Asyżu, że nawiedzając kościół franciszkański i adorując Dzieciątko Jezus można zyskiwać Odpust pod zwykłymi warunkami. Skoro mamy w naszej okolicy taką możliwość, to zapraszamy wiernych do korzystania z tej Łaski Odpustu.
 7. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Tradycyjne pozostawiamy koperty na utrzymanie WSD w Paradyżu. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16:00. Podany plan obejmuje ulice bądź numery, które mogą być w różnej kolejności! Plan kolędy:
 • Niedziela 7. Stycznia od 15:00 Otyń ulice: Lipowa, Malinowa, ks. Lisaka, ks. Szeremeta
 • Poniedziałek od 16:00 Otyń Bloki: Chrobrego 17 A, B, C; Nowosolska 38 A, B, C; 40 A, B, C.
 • Wtorek od 16:00 Otyń ulice: Chrobrego (obie strony, bez bloków)
 • Środa od 16:00 Otyń ulice: Rynek, Mickiewicza, Kościelna
 • Czwartek od 16:00 Otyń ulice: Moniuszki, Wierzbowa, Poziomkowa, Zamkowa
 • Piątek od 16:00 Otyń ulice: Kościuszki, Zielona
 • Sobota od 10:00 Bobrowniki ulice: Nowa, Leśna, Osiedlowa
 • Sobota od 13:00 Bobrowniki ulice: Klonowa, Szkolna, Owocowa, Przyszłości
 1.  Intencje do modlitwy różańcowej:
 • Ogólna: Módlmy się, aby Duch Święty pomagał rozpoznawać dar różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkrywać bogactwo różnych obrządków w łonie Kościoła katolickiego.
 • Misyjna: Módlmy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, aby poczęte dziecko, które jest darem Bożym, było przyjęte w rodzinie z miłością, radością, odwagą i ufnością, a poprzez Sakrament Chrztu Świętego stało się świątynią Ducha Świętego.

Przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia najserdeczniejsze życzenia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych darów, opieki MB Królowej Pokoju

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.