Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2024 r.

1. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  2. Dzisiaj niedziela Adoracyjna, Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tym tygodniu:
  • W Otyniu od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej, piątek i sobotę przed Mszą w niedziele 10 min. przed Mszą
  • W Niedoradzu: po Mszach świętych w niedziele między Mszami
  • W Bobrownikach codziennie o 17:00, we wtorki po Mszy, w niedziele 10 min. przed Mszą
  • W Zakęciu codziennie o 17:00, w czwartki po Mszy, w niedziele 10 min. przed Mszą

Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

1. W poniedziałek wspominamy świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  2. We środę uroczystość św. Stanisława bpa i M. głównego patrona Polski
  3. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą o 18:00 po niej na adorację z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  4. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  5. Odwiedziny chorych w piątek w Otyniu i Niedoradzu od 8:00.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w Niedoradzu o 11:00, w Otyniu o 12:30.
  7. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!

Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i naszych kościołów. W zeszłą niedzielę zebrano: w Zakęciu 303 zł, w Bobrownikach 485,50 zł, w Niedoradzu 1187,80 zł, w Otyniu 1654,50 zł. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej ofierze Mszy Świętej.

Chrześcijanom obrządków Wschodnich z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask od Chrystusa Zmartwychwstałego!

Intencje do modlitwy różańcowej:

Intencja ogólna

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Intencja misyjna

Módlmy się, aby Maryja, Gwiazda Ewangelizacji, kierowała misją Kościoła, głoszącego Chrystusa wszystkim narodom.