Ogłoszenia duszpasterskie 08.09.2024 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania.
  2. Dzisiaj także przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej, przed błogosławieństwem mszalnym odbędzie się poświęcenie ziarna do jesiennych zasiewów.
  3. W poniedziałek przypada rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp.
  4. Nauki chrzcielne w piątek po Mszy wieczornej na plebanii.
  5. W sobotę, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie przez św. Helenę, relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. Tego dnia przypada Uroczystość odpustowa kościoła Parafialnego w Otyniu. Msza święta z prymicją, będzie o godz. 11:00. Po niej zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sanktuarium na festyn Parafialny z wieloma atrakcjami. O godz. 18:00 odbędzie się koncert organowy w Sanktuarium. Wstęp wolny informacje na plakacie.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium w sobotę od 10:15.
  7. W najbliższą niedzielę taca przeznaczona na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów oraz będzie zbiórka do puszek na KUL i ITF w Zielonej Górze.
  8. Także w najbliższą niedzielę spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w Niedoradzu na Mszy o 11:00, w Otyniu na Mszy o 12:30.
  9. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  10. W piątek patronuje św. Jan Chryzostom.
  11. Każdego 11-go dnia miesiąca w kaplicy szpitalnej w Nowej Soli będzie
    sprawowana Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. W najbliższą środę od godziny 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu,
    30 modlitwa różańcowa w intencji osób chorych, o 17.00 Msza św. z
    udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
  12. Września zapraszamy mężczyzn na pielgrzymkę mężczyzn do Międzyrzecza, informacje na informatorach.
  13. Września zapraszamy do Gębic koło Gubina na obchody 85. Rocznicy przybycia do obozu św. Maksymiliana Kolbego. Informacje na plakatach i informatorach.
  14. Września od godz. 8:00, odbędzie się pielgrzymka pokutna z Ośna Lubuskiego do Górzycy. Zapraszamy do udziału.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!