3. września AD. 2023. 22 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Niedziela Adora-cyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.
2. Razem ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sanktuarium Maryjnego w Otyniu, zapra-szamy na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o 12:30. Zapraszamy na łąkę gdzie jest pomnik św. Jana Pawła II. Będą przygoto-wane liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży, rodzin. Środki pozyskane z festynu są przeznaczone na dokończenie instalacji przeciw pożarowej w Sanktuarium.
3. Dzieci, które w zeszłym roku szkolnym, zbierały w niedziele naklejki, prosimy, aby na następną niedzielę przyniosły do kościoła podpisane książeczki.
4. W poniedziałek, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego w Otyniu o godz. 8:00, w Niedoradzu o godz. 9:00 podczas których będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdoby-wania wiedzy i kształtowania charakterów, pogłębiania i umacniania wiary.
5. W piątek, przypada jedno z najstarszych świąt Maryjnych: Narodzenie Najświęt-szej Maryi Panny. W Polce święto nazywane jest świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały dobre owoce. Błogosławieństwo ziarna siew-nego podczas Mszy Świętej w piątek.
6. W sobotę rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.
7. Także w sobotę odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecza, nasza pa-rafia organizuje wyjazd samochodami, zapisy w zakrystii do środy. Wyjazd o 8:00. W programie uroczyste rozpoczęcie, salwy armatnie, świadectwa min. Do-nalda Turbitt z USA, Eucharystia i poczęstunek. Informacje na plakacie i infor-matorach.
8. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy o 11:00.
9. Zapisy przygotowujących się do bierzmowania z klas 7 SP będą w niedzielę 17. września.
10. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
11. Są nowe numery tygodników katolickich Niedziela i Gość Niedzielny.
12. Organizujemy z Sanktuarium w Otyniu pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalu-pe w Meksyku, w dniach 31.01.-14.02.2024 r. Bliższe informacje, będą na plaka-cie i Facebooku Sanktuarium, telefon do zapisów 783 700 176
13. Zapraszamy Parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego AGD i RTV. Do 7. września, zużyty sprzęt składamy w Niedoradzu za salką, w Otyniu na terenie parafialnym przy kawiarence. Przychód z akcji pozwoli na wsparcie Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Keni oraz wspomoże naszych roda-ków na Ukrainie, Białorusi. Informacje na ulotkach przy wyjściu.
14. Przygotowują się do beatyfikacji rodziny Ulmów, wraz z wydawnictwem Rafael, chcemy zaproponować do nabycia książeczkę pt. „Rodzina Ulmów”, w której znajdziemy życiorys oraz modlitwy ułożone pod beatyfikację. Książeczka jest w cenie dla parafii 5 zł i jest w zakrystii. Jest do nabycia książka „Wiktoria Ulma opowieść o miłości”, cena 30 zł.
15. Uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów można oglądać w ogólnopolskich mediach, zachęcamy do łączenia się w modlitwie na Mszy beatyfikacyjnej w przyszłą niedzielę od 10:00.
16. Trzecie z serii spotkań dla par starających się o potomstwo odbędzie się 10 wrze-śnia (niedziela) w sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. W programie: Msza św. o godz. 15.00 i spotkanie z Pauliną Szają-Owczarek, dietetykiem klinicznym. Ponadto swoim doświadczeniem związanym z procesem adopcji podzielą się ro-dzice, którzy przyjęli do swojej rodziny dwoje dzieci.
17. Zbliża się odpust parafialny dlatego przypominamy o dekoracji i zadbaniu krzyży i kapliczek przydrożnych.
Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Maryi Królowej Pokoju, Spokojnych, Bezpiecznych Wakacji!
Intencje modlitwy różańcowej:
Intencja ogólna
Módlmy się za ludzi, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, a nawet w nieludzkich warunkach, by nie zostali zapomniani przez instytucje i nigdy nie byli traktowani jako mniej wartościowi.
Intencja misyjna
Aby chrześcijanie, którzy cierpią prześladowania w licznych regionach świata, mogli być dzięki swojemu świadectwu prorokami miłości Chrystusa.