Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2024 r.

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To wspaniała okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnucząt. Dzisiaj Msza odpustowa w Niedoradzu o godz. 11:00.
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Zbiórka do puszek na misyjne środki transportu.
  3. Rozpoczął się czas letniej olimpiady, sportowej rywalizacji. Niestety został przyćmiony przez publiczne wyśmianie i znieważenie obrazu Leonarda da Vinci przedstawiający Ostatnią Wieczerzę. Prośmy Boga o przebaczenie tego aktu profanacji i braku szacunku dla wierzących.
  4. 1-go sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca, nie ma Mszy Świętej o godz. 18:00 i modlitw o uzdrowienie duszy i ciała.
  6. W sierpniu nie ma odwiedzin chorych z Komunią świętą.
  7. Okazja do spowiedzi w piątek w Niedoradzu od 16:30 w Otyniu od 17:45
  8. W Sobotę przypada pierwsza Sobota miesiąca. Msza Sanktuaryjna o godz. 11:00, wieczorem z okazji I Soboty miesiąca zapraszamy na wieczorne czuwanie Fatimskie ku czci Niepokalanego Serca NMP. W programie: o 20.00 adoracja, 20.15 różaniec wynagradzający za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi, litania Loretańska, o 21.00 Apel Maryjny i nauka. Następnie procesja z figurą Maryi i Dzieciątka Jezus wokół Sanktuarium na zakończenie czuwania Msza Św. w int. wynagradzającej. O poprowadzenie różańca i niesienie figury prosimy parafian z Zakęcia i Konradowa.
  9. Jak co roku będziemy gościli pieszych pielgrzymów idących z Zielonej Góry na Jasną Górę. 2. sierpnia (piątek) pielgrzymi zatrzymają się w Niedoradzu ok. 11:30, w Otyniu ok. 13:00. Już dzisiaj zaplanujmy czas na podjęcie pielgrzymów oraz zaplanujmy poczęstunek: kanapki, napoje, ciasta, woda, warzywa, itp. Wyrażamy podziękowanie za pomoc i przygotowanie poczęstunku w Niedoradzu i Otyniu.
  10. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi, toteż staranną opieką otoczył kaplicę ku Jej czci, zwaną Porcjunkulą. Rocznica poświęcenia tej kaplicy przypada 2 sierpnia i według podania Święty Franciszek otrzymał w niej słynny odpust. Odpust można przyjąć pod zwykłymi warunkami nawiedzając kościół.
  11. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę od 2 sierpnia. Przy wyjściach są karty duchowych pielgrzymów.
  12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium w sobotę od 10:15.
  13. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  14. Za tydzień niedziela Adoracyjna.
  15. Zachęcamy, aby w sierpniu podjąć się indywidualnej abstynencji.
  16. Patroni tygodnia:
  • Poniedziałek święci: Marta, Maria i Łazarz
  • Środa św. Ignacy z Loyoli
  • Czwartek św. Alfons Maria Liguori

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!

Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku.