Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2024 r.

1. Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe Sanktuarium i naszych Kościołów.
  2. Dzisiaj dzień Ojca, składamy najserdeczniejsze życzenia Ojcom, wzywając orędownictwa św. Józefa. A dla zmarłych Ojców wypraszamy dar życia wiecznego.
  3. Ostatni tydzień nabożeństw czerwcowych, zapraszamy na nabożeństwa:
  • W Otyniu od poniedziałku do czwartku po Mszy świętej, w piątek i sobotę pół godziny przed Mszą w niedziele 10 min. przed Mszą
  • W Niedoradzu: w poniedziałek i środę o 16:45, w piątek i sobotę po Mszy, w niedziele między Mszami.
  • W Bobrownikach codziennie o 17:00, we wtorki po Mszy, w niedziele 10 min. przed Mszą
  • W Zakęciu codziennie o 17:00, w czwartek po Mszy, w niedziele 10 min. przed Mszą
  1. W poniedziałek uroczystość narodzin św. Jana Chrzciciela.
  2. W piątek nauki chrzcielne po Mszy świętej ok. 18:45.
  3. W sobotę, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej Papieża Franciszka. Ofiary składane tego dnia przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze. Ofiary na Stolicę Apostolską będziemy zbierać w Bobrownikach we wtorek, w Zakęciu w czwartek.
  4. Dzieci, które przez cały rok zbierały na Mszach niedzielnych naklejki, prosimy, aby przyniosły do zakrystii niedzielne zeszyty i wpisały swoje imię i nazwisko oraz ilość lat.
  5. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  6. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę pieszą do Klenicy, która będzie 1. Lipca, z możliwością przejazdu autokarem na ostatni etap, zapisy chętnych w zakrystii. Do naszej pielgrzymki dołączą pielgrzymi zdążający na Jasną Górę, by 2. lipca wyruszyć dalej na Jasną Górę. Plan: o 9:00 wyjście z Sanktuarium do Niedoradza, ok. 10:45 wyjście w kierunku Czarnej. Z Czarnej przejazd autokarem do Bojadeł, tam poczęstunek i wyjście do Klenicy. Msza święta na zakończenie ok. 15:00, po niej poczęstunek i powrót do domu. Wyjazd autokaru dla osób na ostatni etap z Bojadeł (ok. 6 km), o godz. 12:00 z Sanktuarium, o 12:10 z Niedoradza.
  7. Dzieło pielgrzymkowe można wesprzeć swoją ofiarą, intencją, darem materialnym. Intencje duchowych pielgrzymów można składać w zakrystii.
  8. Lipca organizujemy wyjazd autokarem na Jasną Górę po pieszych pielgrzymów, zapisy w zakrystii, dokładne informacje w przyszłą niedzielę.
  9. Od 1-go lipca obowiązuje wakacyjny tryb odprawiania Mszy świętych:
  • Msze Niedzielne: w Soboty: o 18:00 w Bobrownikach, o 19:00 w Niedoradzu (nie ma o 17:00), Msze w Niedziele: o 8:00 i 12:30 w Otyniu, o 9:30 w Zakęciu o 11:00 w Niedoradzu.
  • Msze w tygodniu: w Otyniu bez zmian, w Niedoradzu w środy i piątki o 17:00, w Zakęciu i Bobrownikach nie ma Mszy we wtorek i czwartek.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!

Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się okazją, aby doświadczyć piękna przyrody, wypocząć. Prośmy, by nie zabrakło nam wiary i odwagi. W wakacyjne niedziele nie zapomnij o Kościele!