Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2024 r.

1. Dzisiaj dzień Papieski, zachęcamy, aby zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Jednocześnie pragniemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Po Mszach zbiórka do puszki na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
  • W Otyniu: w poniedziałek, środę i piątek o 17:30, we Wtorek i Czwartek o 7:30, w sobotę o 10:30, a w niedziele o godz. 7:30 i 12:00.
  • W Niedoradzu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 16:30, w niedziele o 10:30
  • W Zakęciu: codziennie o 16:30, w niedziele o 9:00
  • W Bobrownikach: codziennie o 17:00, we wtorek o 16:30, w niedziele o 10:30.
  1. W zakrystii są do nabycia różańce z Ziemi Świętej w cenie 30 zł. Różańce wykonują nasi bracia w wierze, którzy obecnie są w bardzo trudnej sytuacji finansowej przez brak ruchu turystycznego.
  2. W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej, w naszych modlitwach pamiętamy o Nauczycielach, Wychowawcach, Pracownikach Oświaty.
  3. W środę w Niedoradzu na Mszy o 17:00 spotkanie formacyjne dla Członków Żywego Różańca.
  4. W piątek wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty patrona Służby Zdrowia.
  5. W piątek o 18:00 na Plebani w Otyniu, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy 8 SP.
  6. W sobotę wspomnienie bł ks. Jerzego Popiełuszki oraz rocznica 40. rocznica jego śmierci.
  7. Nauki chrzcielne w piątek po Mszy wieczornej na Plebanii.
  8. Jesienny kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii św. Michała w Nowej Soli. Spotkania codziennie od 20 do 25 października. Pierwsze spotkanie i zapisy 20 października o 16:45 w kościele św. Michała. Dodatkowe informacje na stronie parafii św. Michała.
  9. Zbliża się czas 10. katechez przygotowujących do bierzmowania osób, które ukończyły 21 rok życia. Spotkania (razem 10) rozpoczną się 1 grudnia w Szkole Katolickiej w Nowej Soli.
  10. Od 26. października zapraszamy do kin na nową odsłonę powieści H. Sienkiewicza „Quo vadis”.
  11. W Otyniu i Niedoradzu są nowe księgi intencji na 2025 r.
  12. W następną niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów.
  13. Listopada ks. Paweł organizuje wyjazd na Marsz Niepodległości w Warszawie, koszt 150 zł plus koszt obiadu. Zapisy i informacje u ks. Pawła.
  14. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.

Patronują w tym tygodniu:

• Wtorek św. Teresa od Jezusa
  • Środa św. Jadwiga Śląska
  • Czwartek św. Ignacy Antiocheński
  • Piątek: św. Łukasz Ew.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!