Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w Niedoradzu na Mszy o 11:00, w Otyniu na Mszy o 12:30. Po mszy spotkanie dla Rodziców.
  2. Papież Franciszek mówi o różańcu, że otwiera on nas na Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat…, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
  • W Otyniu: w poniedziałek, środę i piątek o 17:30, we Wtorek i Czwartek o 7:30, w sobotę o 10:30, a w niedziele o godz. 7:30 i 12:00.
  • W Niedoradzu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 16:30, w niedziele o 10:30
  • W Zakęciu: codziennie o 16:30, w niedziele o 9:00
  • W Bobrownikach: codziennie o 17:00, we wtorek o 16:30, w niedziele o 10:30.
  1. W poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571 roku. Uświadamia to nam jak wielką moc ma ta modlitwa.
  2. W sobotę na Mszy o 11:00 spotkanie formacyjne dla Członków Żywego Różańca.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło nowego tysiąclecia”.
  4. Jesienny kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii św. Michała w Nowej Soli. Spotkania codziennie od 20 do 25 października. Pierwsze spotkanie i zapisy 20 października o 16:45 w kościele św. Michała. Dodatkowe informacje na stronie parafii św. Michała.
  5. Zbliża się czas 10. katechez przygotowujących do bierzmowania osób, które ukończyły 21 rok życia. Spotkania (razem 10) rozpoczną się 1 grudnia w Szkole Katolickiej w Nowej Soli.
  6. Wymagany prawem liturgicznym kurs dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę 26 października 2024 r. w trybie stacjonarnym w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im Edyty Stein w Zielonej Górze.
  7. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.

Patronują w tym tygodniu:

• Piątek: św. Jan XXIII
  • Sobota bł. Jan Beyzym

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!