Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2024 r.

1. Dzisiaj niedziela Adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji pokoju na świecie i za tych, którzy oddali życie za ojczyznę. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
  3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszamy najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię w Otyniu i Niedoradzu o godz. 8:00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym. Przed Mszą okazja do spowiedzi. Błogosławieństwo dzieci tornistrów, przyborów szkolnych oraz ziarna siewnego z okazji święta Matki Bożej, w przyszłą niedzielę na Mszy w Bobrownikach, Zakęciu, w Niedoradzu o 11:00, w Otyniu o 12:30.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca, nie ma Mszy Świętej o godz. 18.00, i modlitw o uzdrowienie duszy i ciała.
  5. Odwiedziny chorych z Komunią świętą w piątek od godz. 8:00.
  6. Okazja do spowiedzi w piątek w Niedoradzu od 16:30 w Otyniu od 17:45
  7. W Sobotę przypada pierwsza Sobota miesiąca. Msza Sanktuaryjna o godz. 11:00, wieczorem z okazji I Soboty miesiąca zapraszamy na przedostatnie wieczorne czuwanie Fatimskie ku czci Niepokalanego Serca NMP. W programie: o 20.00 adoracja, 20.15 różaniec wynagradzający za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi, o 21.00 Apel Maryjny i nauka. Następnie procesja z figurą Maryi i Dzieciątka Jezus wokół Sanktuarium na zakończenie czuwania Msza Św. w int. wynagradzającej. O poprowadzenie różańca i niesienie figury prosimy parafian z Niedoradza.
  8. Przypominamy o stałych godzinach Mszy świętych:
  • W Niedziele: w Otyniu o 8:00 i 12:30, Niedoradzu o 9:30 i 11:00, Zakęciu o 9:30 i Bobrownikach o 11:00
  • W tygodniu: w Otyniu bez zmian, w Niedoradzu w poniedziałki, środy, piątki i soboty o 17:00, w Bobrownikach we wtorki o 17:00 i Zakęciu w czwartki o 17:00.
  1. Września przypada odpust kościoła Parafialnego w Otyniu. Msza święta z prymicją, będzie o godz. 11:00. Po niej zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Sanktuarium na festyn Parafialny z wieloma atrakcjami. O godz. 18:00 odbędzie się koncert w Sanktuarium.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium w sobotę od 10:15.
  3. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  4. Września zapraszamy mężczyzn na pielgrzymkę mężczyzn do Międzyrzecza, informacje na informatorach.
  5. Września zapraszamy do Gębic koło Gubina na obchody 85. Rocznicy przybycia do obozu św. Maksymiliana Kolbego. Informacje na plakatach i informatorach.
  6. Patroni tygodnia:
  • Wtorek św. Grzegorz Wielki pap. DK
  • Sobota św. Melchior Grodziecki

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!

Intencje do modlitwy Różańcowej:

Intencja ogólna:

Módlmy się, aby każdy z nas słuchał sercem wołania ziemi oraz ofiar katastrof ekologicznych i zmian klimatycznych i angażował się osobiście w ochronę świata, który zamieszkujemy.

Intencja misyjna:

O Błogosławieństwo dla misyjnych dzieł Kościoła.